Kontuzja Lewandowskiego! Polak zszedł z boiska przed przerwą

Bayern Monachium ma poważny problem. W meczu z RB Lipsk (2:0) boisko z powodów problemów z mięśniem lewej nogi jeszcze przed przerwą opuścił Robert Lewandowski. Jest to ważna informacja także dla Adama Nawałki w kontekście meczów z Urugwajem i Meksykiem...

Kontuzja i Lewandowski. Te dwa słowa w jednym zdaniu do tej pory łączyły się rzadko. Kapitan reprezentacji Polski był niezwykle odporny na wszelkie urazy i od wielkiego dzwonu pauzował z powodu problemów ze zdrowiem. Ostatni taki raz miał miejsce w ubiegłym sezonie, gdy był potrzebny Bayernowi na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Tym razem Bayern rozgrywał mecz 10. kolejki Bundesligi przeciwko trzeciemu RB Lipsk i szybko wyszedł na prowadzenie. W 19. minucie swoją pierwszą bramkę na Allianz Arena zdobył James Rodriguez. Na boisku nie było już wówczas ukaranego czerwoną kartką Willy'ego Orbana. Bawarczycy podwyższyli tuż przed przerwą właśnie za sprawą Roberta Lewandowskiego, który na gola zamienił dogranie Javiego Martineza.

Polski snajper nie dokończył jednak pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem na przerwę jego miejsce zajął Arturo Vidal. "Lewy" boisko musiał opuścić przez problemy z mięśniem w lewej nodze. Polak schodząc z boiska trzymał się za mięsień dwugłowy uda...

To niezwykle ważna informacja w kontekście reprezentacji Polski, która w listopadzie rozegra dwa mecze towarzyskie z Urugwajem (10 listopada) i Meksykiem (13 listopada). Lewandowski oczywiście znalazł się wśród powołanych przez Nawałkę. Kontuzjowany jest także Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund.