Twierdza Konin zdobyta po pięciu latach! Sensacyjna porażka Medyka

Piłkarki nożne mistrza Polski Medyka Konin przegrały u siebie z Górnikiem Łęczna 3:4 w meczu 11. kolejki ekstraligi. Była to pierwsza "domowa" ligowa porażka zespołu z Konina od ponad pięciu lat. Dwa niedzielne spotkania nie odbyły się z powodu złego stanu boisk.

Ostatnia taka przegrana Medyka miała miejsce 24 marca 2012 roku – też z Górnikiem Łęczna, ale wówczas 1:2.

Tym razem koninianki prowadziły 3:1 jeszcze w 79. minucie. Wszystkie gole dla zespołu gości strzeliła Ewelina Kamczyk, była zawodniczka Medyka. Dwa razy trafiła w doliczonym czasie, ostatnia bramka padła w 95. minucie.

"W końcu kiedyś musieliśmy przegrać na własnym stadionie. Nie ma drużyn niepokonanych. Kiedy po 20 minutach przegrywaliśmy 0:1, powiedziałem zawodniczkom, że nic lepszego nam się nie mogło przytrafić. Bo do tego momentu graliśmy źle. Potem wszystko się zmieniło, było 3:1, wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, mieliśmy kilka stuprocentowych okazji, ale... piłka jest nieprzewidywalna" - powiedział PAP trener i prezes Medyka Roman Jaszczak.

Dwa niedzielne spotkania nie odbyły się z powodu złego stanu boisk w Żywcu i Białej Podlaskiej.

Była to ostatnia kolejka rundy jesiennej, w tym roku zaplanowano jeszcze rozegranie trzech kolejek wiosennych.

Górnik został liderem tabeli, jednak Medyk 3 grudnia zagra jeszcze zaległy mecz z UKS SMS Łódź.

W tym sezonie nie zmienił się system rywalizacji. Po raz trzeci z kolei 12 drużyn rozegra 22 spotkania w dwóch rundach systemem mecz i rewanż, a później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową z zachowaniem zdobytych punktów. W obu grupach zostanie rozegranych po pięć dodatkowych kolejek.

Po przerwie zimowej rozgrywki ruszą 10 marca. Część zasadnicza sezonu potrwa do 22 kwietnia, w maju rozstrzygnie się rywalizacja w obu grupach.

Srebrny medal zdobył w ostatnich rozgrywkach Górnik Łęczna, a brązowy AZS PWSZ Wałbrzych.

Mistrz Polski najpóźniej będzie znany 27 maja 2018. Nagrodą dla niego będzie 60 tys. złotych.