Veggie wraca do roli trenera w Illuminar Gaming

E-sport
Veggie wraca do roli trenera w Illuminar Gaming
fot. ESL

Illuminar Gaming ogłosiło sylwetkę nowego trenera. Na stanowisko szkoleniowca drużyny League of Legends powrócił Fryderyk ‘Veggie’ Kozioł.

Spółka Wojciecha ‘Tabasko’ Kruzy pod banderą Illuminar Gaming zwyciężyła 15. sezon ESL Mistrzostw Polski, a także zdobyła srebrne medale drugiej edycji Pucharu Polski Cybersport. Triumf w Łodzi zagwarantował jej udział w mistrzostwach narodów Europy - ESL Clash of Nations. Turniej odbywać się będzie od 1 do 3 listopada podczas Paris Games Week, jego pula nagród wynosi 15 tysięcy Euro, a dla graczy iHG jest to wydarzenie priorytetowe. Dlatego własnie ekipa uważana za najlepszą formację w Polsce do współpracy zaprosiła Veggiego.

 

Fryderyk Kozioł jest poważanym na polskiej scenie ekspertem i komentatorem League of Legends. Swoją esportową karierę rozpoczął jednak od pozycji gracza, a następnie kontynuował ją na stanowisku trenera. Był szkoleniowcem zawodników Kiedyś Miałem Team, którzy po wywalczeniu miejsca w EU LCS dołączyli do Team ROCCAT. Swoją wiedzą wspierał również Reason Gaming, Overclockers UK czy „stare” Illuminar Gaming, które rozpadło się w czerwcu 2016 roku.

 

 

Veggie przyznał, że trenuje z Illuminar Gaming od zakończenia 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. I choć jego zespołowi nie udało się wygrać Pucharu Polski Cybersport, zapewnił, że na mistrzostwach ESL Clasch of Nations iHG da z siebie wszystko.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze