Homoseksualiści w Football Managerze 2018

E-sport
Homoseksualiści w Football Managerze 2018
fot. Sports Interactive

Twórcy Football Managera wprowadzili w najnowszej odsłonie gry ciekawą funkcjonalność. Piłkarze będą mogli odtąd wyjawić swoją orientacją seksualną, a jeśli okażą się homoseksualistami, prowadzony przez nas klub zanotuje dodatkowe przychody ze względu na duże zainteresowanie środowiska LGBT. Twórcy gry twierdzą, że to szalone żyć w świecie, gdzie ludzie nie mogą być sobą.

Możliwość ujawnienia swojej seksualności będzie dotyczyła jednak tylko zawodników wygenerowanych przez grę, a nie prawdziwych piłkarzy, których postacie są przez twórców FM-a odwzorowane. Gdyby nowość dotyczyła także realnych zawodników, Sports Interactive mogłoby mieć poważne problemy. Ale dlaczego twórcy w ogóle na taki krok się zdecydowali? Stoi za tym większa idea.

- To oczywiste, że w futbolu są homoseksualiści. Każdy zdaje sobie sprawę, że wśród tylu zawodowców musi być ich co najmniej kilku, ale nie chcą się ujawniać. Dziwnym jest, że to nadal problem. Zdecydowaliśmy się więc spróbować pokazać ludziom, że to nic takiego. Myślę po prostu, że to szalone żyć w 2017 roku w świecie, gdzie ludzie nie mogą być sobą – stwierdził Miles Jacobson, jeden z szefów Sports Interactive.

Jeśli któryś z piłkarzy rzeczywiście zdecyduje się ujawnić, że jest gejem, dowiemy się o tym z panelu "Wiadomości" lub "Media społecznościowe". Informacja ta dla prowadzonego przez nas klubu oznaczała będzie wzrost przychodów spowodowany większym zainteresowaniem środowiska LGBT. Oczywiście, Sports Interactive nie zamierza z tą nowością "przeginać".

- To nie jest informacja, którą zobaczy każdy gracz. To rzadkie wydarzenie, ale chcemy by było odbierane pozytywnie. Musimy jeszcze zapytać o porady prawne, bo w niektórych państwach, które są mniej postępowe od Wielkiej Brytanii, bycie gejem nadal jest nielegalne. Naturalnie szanujemy ich prawo, dlatego piłkarze z tych państw nie będą się ujawniać – zapewnił Jacobson.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie