Liga Mistrzów: Rzeźniczak z Karabachem zatrzymał Atletico, a Vadis z Olympiakosem "Blaugranę"!

Niesamowite emocje zapewniły nam wtorkowe mecze Ligi Mistrzów, w których zobaczyliśmy dwóch Polaków, a także byłego zawodnika Legii Warszawa - Vadisa Odjidja-Ofoe. Jakub Rzeźniczak i jego Karabach Agdam zremisowali na wyjeździe 1:1 z Atletico Madryt. Vadis Odjidja-Ofoe wraz ze swoim Olympiakosem Pireus sprawili z kolei sensację urywając punkty FC Barcelona (0:0), a Łukasz Teodorczyk i jego RSC Anderlecht zostali po raz kolejny upokorzeni przez paryżan (0:5).

Przed dwoma tygodniami piłkarze Chelsea F.C. i AS Roma stworzyli na Stamford Bridge prawdziwe widowisko. Aktualni mistrzowie Anglii wygrywali już wówczas 2:0, aby ostatecznie zremisować z "Giallorossimi" 3:3! Na Stadio Olimpico podopieczni Eusebio Di Francesco nie pozostawili już jednak złudzeń co do tego, komu powinno należeć się zwycięstwo w rewanżu. "Wilki" wybiegły na murawę tak zmotywowane, że wynik meczu został otwarty przez Stephane'a El Shaarawy'ego już około 40 sekund po pierwszym gwizdku! Przed przerwą Włoch dołożył jeszcze jedno trafienie, wykorzystując fatalne zachowanie Antonio Rudigera, a w drugiej odsłonie, pięknym strzałem zza pola karnego, wynik ustalił Diego Perotti.

Odczucie deja vu mógł z kolei mieć Łukasz Teodorczyk, którego RSC Anderlecht po raz kolejny zostało zmiecione z powierzchni ziemi przez Paris Saint-Germain (0:5). Tym razem defensywę "Fiołków" nie rozmontował wyłącznie tercet Neymar-Cavani-Mbappe, a zrobił to... lewy obrońca Layvin Kurzawa, który zapisał na swoim koncie hat-tricka! Teodorczyk wszedł na plac gry w 60. minucie spotkania, jednak nie był w stanie wpisać się na listę strzelców.

Jakub Rzeźniczak i jego Karabach Agdam postanowili udowodnić wszystkim, że remis z sprzed dwóch tygodni z Atletico (0:0) nie był wyłącznie kwestią przypadku i drużyna z Azerbejdżanu po raz kolejny urwała punkty hiszpańskiemu gigantowi. Tym razem padł wynik 1:1, a o zażartości walki może świadczyć fakt, że sędziujący zawody Deniz Aytekin pokazał w tym spotkaniu aż dwie czerwone kartki.

Do równie wielkiej, jeśli nie większej, sensacji doszło w meczu Olympiakosu SFP z FC Barcelona, który zakończył się... bezbramkowym remisem. Piłkarze "Blaugrany" przez 90 minut bili głową w mur greckiej obrony i ostatecznie nie udało im się jej sforsować. 75 minut w barwach Olympiakosu rozegrał były zawodnik Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe, który chyba jak mało kto ma szczęście w meczach przeciwko najlepszym drużynom La Liga. Reprezentując jeszcze barwy "Wojskowych" Belgowi udało się zremisować z Realem Madryt 3:3.