Liga Mistrzów: Bezradny Real rozbity na Wembley, Alli bohaterem Tottenhamu

Real Madryt przegrał z Tottenhamem Hotspur 1:3 w swoim historycznym, pierwszym meczu na Wembley w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Doskonały występ udokumentowany dwubramkową zdobyczą zanotował Dele Alli. Cristiano Ronaldo zdobył honorową bramkę dla Królewskich i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców rozgrywek.

Obie drużyny podeszły do meczu z takim samym bilansem punktowym (7) i bramkowym (7:2). Kibice na Wembley mogli obserwować pojedynek najlepszych strzelców tej edycji Ligi Mistrzów, czyli Harrego Kane'a i Cristiano Ronaldo. Występ tego pierwszego z powodu kontuzji do końca stał pod znakiem zapytania.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Realu. Już w trzeciej minucie pierwszy strzał oddał Isco. Kilka minut później do głosu doszli gospodarze. Swoją obecność na boisku wyraźnie zaznaczył najlepszy snajper Tottenhamu ogrywając bez trudu obronę Realu. Jego strzał z kłopotami obronił występujący dziś w bramce gości Kiko Casilla. Wielką ochotę na bramkę miał też Kieran Trippier. Chciał zgrać crossowe podanie Kane'a, lecz wyszedł mu solidny centrostrzał. W 27. minucie ten sam zawodnik dośrodkował piłkę, którą wślizgiem przeciął Dele Alli wpychając ją do siatki. Powtórki wykazały, że gol nie powinien zostać uznany, bowiem arbiter nie zauważył, że gracz Tottenhamu był na pozycji spalonej. Piłkarze Zidane'a ruszyli do odrabiania strat, lecz ani strzał Casemiro, ani akcja Ronaldo nie przyniosły zamierzonych efektów i na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 1:0.

Z każdą minutą drugiej połowy coraz bardziej uwidaczniała się przewaga gospodarzy. W 56. minucie Alli po raz drugi obudził trybuny na Wembley. Ograł z dziecięcą łatwością Casemiro i zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od Ramosa i po rykoszecie wpadła do bramki. Niespełna 10 minut później zabójczą kontrę przeprowadzili gospodarze, a gwóźdź do trumny Realu wbił Eriksen. Co prawda w 80. minucie nadzieję dał jeszcze Ronaldo, który zdobył swoją szóstą bramkę w Lidze Mistrzów, dającą mu pozycję lidera w klasyfikacji strzelców.

To pierwsza porażka Królewskich w fazie grupowej Champions League od pięciu lat! Tottenham zwycięstwem w tym meczu wysunął się na pierwsze miejsce w grupie H i awansował do fazy play-off.

Tottenham Hotspur - Real Madryt 3:1 (1:0)
Bramki: Dele Alli 27, 56, Eriksen 65 - Ronaldo 80

Tottenham: Lloris - Alderweireld (24. Sissoko), Sanchez, Vertonghen - Trippier, Eriksen, Winks (66. Dembele), Dier, Davies - Kane (79. Llorente), Alli

Real: Casilla - Hakimi, Ramos, Nacho, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrić (81. Hernandez) - Isco (74. Mayoral), Benzema (74. Asensio), Ronaldo

Relacja zakończona

KONIEC! TOTTENHAM POKONAŁ REAL MADRYT 3:1!

Żółta kartka dla Sergio Ramosa.

Spotkanie potrwa o trzy minuty dłużej.

Żółtą kartką za faul na Ramosie ukarany Dembele.

Ronaldo z dystansu, ale pewnie obronił Lloris.

GOL! Sevilla - Spartak Moskwa 2:1 - Ze Luis!

GOL! Cristiano Ronaldo po zgraniu Marcelo z impetem pakuje piłkę do bramki Llorisa i wysuwa się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców!

Zmiana -Tottenham: Harry Kane zszedł, a w jego miejsce pojawił się Fernando Llorente.

Ależ blisko hat-tricka był Alli!

Podwójna zmiana - Real: Karim Benzema zastąpiony przez Marco Asensio, a za Isco wszedł Borja Mayoral.

Świetne dośrodkowanie Eriksena wybite przez Casemiro.

GOL! Napoli - Manchester City 2:3 - Aguero!

GOL! Szachtar - Feyenoord 3:1 - Marlos!

Zmiana - Tottenham: Za Harrego Winksa wchodzi Ousmane Dembele.

Pierwsza naprawdę dobra akcja Ronaldo. Lloris z trudem łapie piłkę po strzale Portugalczyka.

GOL! FC Porto - RB Lipsk 2:1 - Pereira!

GOL! Napoli - Manchester City 2:2 - Jorginho!

GOL! Liverpool - Maribor 2:0 - Can!

GOL! Eriksen podwyższył na 3:0! Zabójcza kontra gospodarzy!

Zamieszanie pod bramką Llorisa! Real powinien zdobyć bramkę kontaktową, ale Ramos zamiast do bramki... trafił w Ronaldo.

GOL!!! Dele Alli zabawił się z Casemiro i oddał strzał zza pola karnego, futbolówka odbiła się od Ramosa i wpadła do bramki!

GOL! Borussia - APOEL 1:1 - Pote!

Marcelo przeprowadził świetną akcję lewą stroną i dośrodkował do Ronaldo, ale zrobił to niedokładnie i piłkę przejęli obrońcy Tottenhamu.

GOL! FC Porto - RB Lipsk 1:1 - Werner!

GOL! Napoli - Manchester City 1:2 - Stones!

GOL! Liverpool - Maribor 1:0 - Salah!

Dobra akcja Kane'a prawą stroną przerwana przez Marcelo. Brazylijczyk dziś niepewny.

Zaczynamy!

Real doskonale rozpoczął. Piłkarze Zidane'a od pierwszej minuty napierali na bramkę Llorisa, lecz żadna z ich akcji nie była zbyt groźna. Kiedy do głosu doszli gospodarze kilkoma fantastycznymi akcjami Kane'a i Trippiera napędzili stracha Królewskim. Póki co to Tottenham jest bliżej objęcia prowadzenia w tabeli grupy H. Zapowiada się ciekawa druga połowa! Wracamy za kwadrans.

Koniec pierwszej części spotkania!

Dele leży w polu karnym Realu, ale arbiter nie dopatrzył się faulu i puścił grę.

Davies opatrywany za linią boczną.

Strzał Benzemy obroniony przez Llorisa.

Ależ gorąco! Jak to się stało, że Tottenham nie strzelił drugiego gola? Sissoko nie trafił czysto w piłkę, ale wpadła ona pod nogi Kane'a. Z trudem bronił Casilla.

Dobre dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego, ale Ramos nie doskoczył do piłki.

Real od pięciu lat nie przegrał spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Jeśli na Wembley nic się nie zmieni seria zostanie dziś przerwana.

Kane strzalał z woleja, ale czujnie Casilla.

GOL! Napoli - Manchetser City 1:1 - Otamendi!

Fantastyczna sytuacja Realu! Ronaldo po podaniu Hakimiego uderzył prosto w bramkarza Tottenhamu!

GOL! Borussia - APOEL 1:0 - Guerreiro!

Ronaldo czarował na lewej stronie i uderzył mocno, ale Lloris sparował na rzut rożny.

GOL! Sevilla - Spartak 1:0 - Lenglet!

Ależ blisko wyrównania! Casemiro uderzył po długim słupku, jednak Lloris koniuszkami palców uratował gospodarzy.

Za niskie dośrodkowanie z rzutu rożnego Kroosa i szybka kontra Tottenhamu przerwana przez obrońcę Realu.

GOL! Trippier znakomicie zagrał do Delego, a ten wślizgiem skierował piłkę do bramki! Tottenham - Real 1:0 - Dele!

Zmiana - Tottenham! Sissoko za Alderweirelda.

Pierwsza akcja Cristiano Ronaldo. Jak na Portugalczyka - bardzo niegroźna.

Alderweireld chyba doznał kontuzji. Leży za linią i czeka na pomoc medyczną.

GOL! Napoli - Machester City 1:0 - Insigne!

Kolejna groźna sytuacja w polu karnym Realu. Marcelo wybijał na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Winksa, lecz ten trafił nieczysto i bez trudu wyłapał Casilla.

Rzut rożny dla Tottenhamu. Dobre dośrodkowanie wybite przez jednego z obrońców Realu.

GOL! Szachtar - Feyenoord 2:1- Marlos!

Dele faulował Kroosa. Rzut wolny dla Realu.

GOL! FC Porto - RB Lipsk 1:0 - Herrera!

GOL! Szachtar - Feyenoord 1:1 - Ferreyra!

GOL! Szachtar - Feyenoord 0:1 - Jorgensen!

Co za sytuacja! Trippier mógł otworzyć wynik tego spotkania!

Cristiano Ronaldo grał trzykrotnie na Wembley w barwach Manchesteru United, a jego drużyna nie zdobyła ani jednej bramki! Czy tym razem będzie inaczej?

Ale groźnie pod bramką gości! Harry Kane zabawił się z obroną Realu i z trudem bronił Casilla.

Próba strzału z dystansu Eriksena zablokowana przez Ramosa.

Próba prostopadłego podania Tottenhamu nie przeszła przez obronę Realu.

Świetne dośrodkowani Trippiera, ale Casilla uprzedził Kane'a. Niebezpieczeństwo oddalone.

Groźna kontra Tottenhamu. W porę wrócił Ramos i przechwycił piłkę.

Centra z rzutu rożnego nieco zbyt krótka i Ramos uderzył obok słupka.

Sanchez wybił piłkę spod nóg Benzemy. Pierwszy rzut rożny dla Realu.

Póki co Real prowadzi grę. Zidane spokojnie obserwuje grę zza linii bocznej.

Pierwszy strzał Isco. Lloris bronił niepewnie, na dwa razy.

Próba dośrodkowania Isco bez problemu wyłapana przez Llorisa.

Dziś wyjątkowo Królewscy w czarnych trykotach. Gospodarze w strojach białych.

Zaczynamy!

Znamy składy zespołów!

O ile w lidze CR7 nie błyszczy, o tyle w Lidze Mistrzów nie zawodzi.

Fani Spurs mają powody do radości. Lider ich drużyny, Harry Kane, zdołał wrócić do zdrowia.

Będziemy dziś obserwować dwóch najlepszych strzelców tej edycji Ligi Mistrzów. Może dziś któremuś uda się wyjść na prowadzenie?

Oba zespoły przewodzą w tabeli grupy H z dorobkiem 7 punktów i bilansem bramek 7:2.

Witamy w relacji z rewanżowego meczu Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur - Real Madryt!