Moto

Formuła 1: Perez pojedzie w kasku...

Zespół Williamsa wciąż nie wybrał kierowcy, który będzie go reprezentował w przyszłym sezonie. Liczne media donosiły, że jednym z kandydatów jest Robert Kubica. Polski kierowca brał udział w testach teamu - na Silverstone i Hungaroringu - jednak dalej brakuje oficjalnej informacji o jego powrocie do F1.

Nowe światło rzucają informacje, jakie podała dziennikarka brazylijskiego UOL Esporte.

- Williams chce dać kolejną okazję Robertowi Kubicy, który miałby testować samochód w Abu Zabi. Ponadto Polak ma też przyprowadzić ze sobą sponsora. Z informacji w padoku wynika jednak, że choć Kubica dostał wstępną propozycję umowy, to nic nie jest przesądzone - twierdzi Julianne Cerasoli.

Cała sytacja spowodowała wściekłość Felippe Massy.

- W ostatnich tygodniach widziałam, że Felipe Massa jest bardzo zdenerwowany tym, w jaki sposób Williams go traktuje. Widać, że ma obawy, że nie pojawi się w przyszłym roku na starcie, choć czuje się wystarczająco konkurencyjny. Nie chce dotrzeć do Grand Prix Brazylii będąc w takiej samej sytuacji, co Rubens Barrichello w sezonie 2011 - zaznaczyła.

Brazylijczyk miał się już jednak pogodzić z odejściem z zespołu.

Według Cerasoli Williams jako potencjalnego kandydata widzi też Daniiła Kwiata. Decyzja na pewno nie zostanie podjęta przed Grand Prix Brazylii.