FIFA 18: Jak wykonywać rzuty karne?

E-sport
FIFA 18: Jak wykonywać rzuty karne?
fot. Youtube

Jednym z elementów gry FIFA, który od lat przysparza masę problemów graczom są rzuty karne. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wykonać "jedenastkę", aby przeciwnik nie miał nic do powiedzenia, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Wiele osób, nie grających na co dzień w gry komputerowe, miało w swoim życiu styczność z którąkolwiek z edycji serii FIFA. Rzuty karne są jednak elementem, który może sprawić dużo problemów nawet osobom zaznajomionym z kultową grą o tematyce piłkarskiej. Często, grając na kanapie z kolegą, dochodzi do sytuacji, że kontrolowany przez nas zawodnik zamiast stać się bezwzględnym egzekutorem "jedenastki", apatycznie podaje piłkę, po ziemi, w kierunku zdezorientowanego bramkarza. Po przeczytaniu tego poradnika, a także obejrzeniu załączonego wideo, wymierzanie boiskowej sprawiedliwości będzie dużo bardziej efektywne!

 

 
Metody wykonywania rzutów karnych:

1. Najprostsza metoda wykonywania rzutów karnych zakłada ukierunkowanie strzału lewą gałką kontrolera, oraz naciśnięcie "kółka", lub "B", w zależności od posiadanego pada (PlayStation bądź Xbox). Należy pamiętać o tym, że im dłużej przytrzymamy przycisk strzału, tym wyżej poleci piłka.

2. Jeżeli jesteśmy pewni, że nasz przeciwnik rzuci się w kierunku któregokolwiek ze słupków, możemy zaryzykować uderzenie a la Antonin Panenka. W tym celu należy podczas strzału trzymać wciśnięty przycisk "L1" (PS) lub "LB" (Xbox). Kierowany przez nas piłkarz podetnie wówczas piłkę i pośle ją w sam środek bramki.

3. Jeżeli chcemy wykonać karny na dwa tempa i poczekać na reakcję bramkarza, to podczas nabiegania na piłkę powinniśmy nacisnąć lub trącić przycisk "L2" bądź "LT".

4. Aby wykonać finezyjne uderzenie z nadaniem rotacji, podczas wykonywania strzału ("kółkiem" lub "B") należy nacisnąć i przytrzymać "R1" lub "RB".

5. Prawą gałką pada możemy natomiast zmienić pozycję zawodnika przed oddaniem strzału. Jeżeli przesuniemy go bliżej osi piłki, naciśniemy przycisk strzału, a w trakcie nabiegania trącimy lub przytrzymamy "R2" lub "RT", to wówczas dobiegnie on do piłki znacznie szybciej!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze