Były szkoleniowiec Adamka trenerem Szpilki

Sporty walki

Artur Szpilka (20-3, 15 KO) przed wyjazdem do USA trenował u Fiodora Łapina, ale jako że teraz, gdy 28-latek wrócił na stałe do Polski, nie było możliwości współpracy, pięściarz z Wieliczki zwrócił się do Andrzeja Gmitruka. Za tydzień Szpilka odbędzie z nowym trenerem pierwszy trening.

Gmitruk doświadczenie w pracy ze znanymi pięściarzami ma spore - w przeszłości prowadził przecież samego Tomasza Adamka. Teraz bez problemu zgodził się na propozycję Szpilki. - Zadzwoniłem do trenera i zaproponowałem mu spotkanie. Siedliśmy razem i ustaliliśmy warunki współpracy – powiedział "Przeglądowi Sportowemu" popularny "Szpila".

Pięściarz z Wieliczki rzeczywiście będzie potrzebował teraz sporo pracy. Ostatnio przegrał z Adamem Kownackim i nadal przechodzi rehabilitację po operacji ręki. - Za tydzień widzimy się pierwszy raz na sali. Te pierwsze zajęcia to pewnie walka z cieniem i tarczowanie jedną ręką - przewidywał 28-latek.


Podpisanie przez Szpilkę kontraktu z nowym trenerem skomentowała na Twitterze wybranka pięściarza Kamila Wybrańczyk oraz wszechstronny ekspert Polsatu Sport Maciej Miszkiń.

 

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze