Szpilka zdradził, kiedy ponownie wyjdzie na ring!

Sporty walki

Artur Szpilka zaraził się gronkowcem po operacji lewej ręki, którą przeszedł przed kilkoma tygodniami. W studiu Polsatu Sport zdradził, kiedy wróci do treningów i kiedy ponownie pojawi się w ringu. – Powrót do treningu stricte bokserskiego nastąpi za miesiąc. Teoretycznie rozmawiałem już z promotorem i mógłbym wrócić w styczniu walką w Ameryce – powiedział.

Mateusz Borek: Widzę, że zdjąłeś opatrunek. Kiedy powrót do treningów?

 

Artur Szpilka: Byłem już u doktora. Jak pewnie wiecie dostałem gronkowca i został mi jeszcze tydzień antybiotyku. Ale tak naprawdę wszystko jest ok. To tylko profilaktyka. Od poniedziałku ruszam na siłownię! Już zacząłem sobie biegać. Powrót do treningu stricte bokserskiego nastąpi za miesiąc. Teoretycznie rozmawiałem już z promotorem i mógłbym wrócić w styczniu walką w Ameryce. Możliwe, że w kwietniu dojdzie do kolejnej walki. Może to będzie Polsat Boxing Night?

 

Kto będzie trenerem Artura Szpilki?

 

Tego jeszcze nie wiem. Mam parę pomysłów. Szkoda, że się nie udało z Fiodorem Łapinem. To uparty człowiek. Też mu się nie dziwię… Dziwię i nie dziwię, tak powiem. Bardzo go szanuję. Chciałbym zapytać jeszcze jednego trenera w Polsce, może drugiego. To jest taka alternatywa. Wszystko będzie jednak raczej skierowane do Anglii.

 

Czyli trener zagraniczny?

 

Na 90 procent tak.

 

Rozmowa z Arturem Szpilką do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie