Real już poza podium! Valencia i Atletico zbliżyły się do lidera

Podium La Liga w komplecie okupują zespoły, które wciąż pozostają niepokonane. Atletico i Valencia rozpoczęły sobotnie zmagania zwycięstwami, które jednak były zupełnie inne: Nietoperze pewnie rozprawiły się z Leganes 3:0, podczas gdy Atletico rzutem na taśmę wygrało w La Coruni. Te wyniki oznaczają, że poza podium spadł Real Madryt.

Królewscy na zakończenie 11. kolejki podejmą Las Palmas, tymczasem ich rywale do mistrzostwa Hiszpanii dają jasny sygnał: nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Już siódme ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowała rewelacyjna Valencia, która rozbiła Leganes 3:0. Nietoperze grają jak z nut i mają w planach postraszyć liderującą Barcelonę. Tym razem do siatki nie trafił niezwykle skuteczny Simone Zaza, który przekazał pałeczkę kolegom: rezultat z rzutu wolnego otworzył Dani Parejo, a w drugiej połowie ustalili go Rodrigo i Santiago Mina.

Dużo ciężej miało Atletico, które ponad 90 minut forsowało defensywę Deportivo w La Coruni. Szyki obronne gospodarzy padły w doliczonym czasie gry, gdy pajęczynę z okienka bramki Costela Pantilimona strzałem z rzutu wolnego zdjął Thomas.

Cały mecz z poziomu ławki rezerwowych oglądał Przemysław Tytoń.

Valencia - Leganes 3:0 (1:0)
Bramki: Parejo 14', Rodrigo 71', Mina k. 82'

Deportivo - Atletico 0:1 (0:0)
Bramka: Thomas 90+1'