AC Milan zwyciężył na zakończenie kolejki

Po serii kiepskich meczów, w ramach których zwolnienia spodziewał się Vincenzo Montella AC Milan wreszcie się odbudował i wygrał w Sassuolo 2:0. Do siatki trafiali Alessio Romagnoli i Suso.

AC Milan na transfery latem wydał tyle, co najwięksi europejscy giganci, a mimo to zbudowany za wielkie pieniądze zespół zawodzi niemal od początku sezonu. Utytułowany klub ogląda plecy całej strefy pucharowej (dopiero 7. miejsce), a w ostatnich pięciu meczach wygrał zaledwie raz. Po gigantycznych transferach i jeszcze większych nadziejach klub radzi sobie gorzej niż przed rokiem.

Świadomy tego wszystkiego jest szkoleniowiec Vincenzo Montella, który sam przyznał, że oglądając mecz swoich podopiecznych z Juventusem (0:2) czuł się, jakby oglądał własny wyrok. Milan jednak odbił się od dna wygrywając na zakończenie niedzielnych zmagań Serie A z Sassuolo 2:0.

W pierwszej połowie w chytry sposób przy rzucie rożnym zachował się stoper Alessio Romagnoli, zaś wynik po przerwie indywidualnym popisem ustalił Hiszpan Suso.

Sassuolo - AC Milan 0:2 (0:1)

Bramki: Romagnoli 39', Suso 67'

Sassuolo: Consigli; Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso; Mazzitelli, Missiroli, Cassata (Matri 55'); Politano (Rogerio 84'), Falcinelli, Ragusa (Pierini 70')

Milan: Donnarumma; Zapata, Bonucci, Romagnoli; Calabria (Abate 14'), Kessie, Calhanoglu (Locatelli 64'), Montolivo; Borini (Antonelli 82'), Suso, Kalinic

Żółte kartki: Acerbi, Missiroli - Romagnoli, Bonucci, Montolivo