Lewandowski przejdzie badania. Zostanie na zgrupowaniu?

Piłka nożna

Robert Lewandowski, mimo tego, że w sobotę zdobył bramkę w meczu Bayernu z Borussią, narzeka jeszcze na problemy zdrowotne, o czym poinformował Adam Nawałka na konferencji prasowej. - W niedzielę będzie miał rezonans magnetyczny i podejmiemy decyzję co do niego - powiedział trener naszej kadry.

Lewandowski nabawił się urazu w ubiegłotygodniowym meczu Bundesligi z RB Lipsk i opuścił plac gry jeszcze przed przerwą. Polak nie poleciał z Bayernem na spotkanie Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow, ale na kolejne ligowe starcie z BVB był już do dyspozycji Juppa Heynckesa. Co więcej, swój dobry występ przez 90 minut uczcił strzeleniem 11 gola w sezonie.

Sytuacja zdrowotna Polaka nie jest jednak jeszcze idealna, o czym poinformował na pierwszej konferencji prasowej przed meczami z Urugwajem (10 listopada) i Meksykiem (13 listopada) Adam Nawałka. - Robert Lewandowski wczoraj rozegrał 90 minut, natomiast ma pewien dyskomfort jeśli chodzi o mięsień dwugłowy. W niedzielę będzie miał rezonans magnetyczny i podejmiemy decyzję co do niego już po badaniach - powiedział selekcjoner.

Podstawowe pytanie brzmi więc, czy Robert Lewandowski zostanie na zgrupowaniu, które w poniedziałek rozpocznie się w Warszawie... - Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, Robert dawał takie sygnały, że jest dobrze. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i nie podejmować nawet najmniejszego ryzyka, tak aby to wcześniejsze przeciążenie nie przeszło w stan przewlekły. Nie chcemy zwiększać tego ryzyka, żeby zawodnicy później mogli grać w meczach reprezentacji i w klubie. Przed Lewandowskim jeszcze dużo ciężkich meczów, Robert gra we wszystkich spotkaniach przez 90 minut na pełnej intesywności - stwierdził Nawałka.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie