16-letnia polska siatkarka zaskoczyła wszystkich! Najmłodsza MVP w historii

Siatkówka

Rozegrała dopiero cztery mecze w ekstraklasie siatkarek, a już jest o niej głośno. 16-letnia atakująca Impela Wrocław Julia Szczurowska zgarnęła statuetkę MVP po wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Czwarta kolejka Ligi Siatkówki Kobiet obfitowała w niespodzianki. Rozpoczęła się od sensacyjnego zwycięstwa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nad Developres SkyRes Rzeszów (3:1), a zakończyła niespodziewaną porażką BKS Profi Credit Bielsko-Biała z Impelem Wrocław 2:3.

 

Jedną z bohaterek spotkania w Bielsku-Białej była Julia Szczurowska – zaledwie 16-letnia (urodzona 29 lipca 2001 roku) atakująca drużyny z Wrocławia.

 

Szczurowska zagrała dopiero cztery spotkania o punkty w dorosłej siatkówce. W poprzednich sezonach występowała w młodzieżowych drużynach Impela, w czerwcu dołączyła do dorosłej drużyny. 

 

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że dostałam szansę trenowania i grania z bardzo dobrym zespołem, jakim jest Impel Wrocław. Myślę, że pod okiem trenerów Impela jestem w stanie zrobić ogromny progres i nabyć kolejnych cennych umiejętności. Cieszę się, że będą mogła reprezentować Wrocław w Orlen Lidze. Jestem pewna, że klub otworzy mi drogę do spełniania moich kolejnych siatkarskich marzeń – mówiła wówczas młoda zawodniczka.

 

We Wrocławiu wiązano z atakującą spore nadzieje, nikt chyba nie przypuszczał jednak, że 16-latka tak szybko i tak efektownie zaakcentuje swą obecność na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet.

 

Już w swym debiucie w ekstraklasie, w wygranym 3:1 starciu z Enea PTPS Piła, była najlepiej punktującą zawodniczką – wywalczyła dla swej drużyny 16 oczek (10 atak + 4 blok + 2 zagrywka). W dwóch kolejnych spotkaniach siatkarki Impela schodziły z parkietu pokonane, jednak Szczurowska nie zawodziła. W meczu z KS Pałac Bydgoszcz (1:3) zdobyła 14 punktów (11+2+1); konfrontacja z Legionovią (1:3) to z kolei 15 oczek młodej atakującej (11+2+2).

 

W meczu przeciwko BKS Profi Credit Bielsko-Biała Szczurowska znacząco przyczyniła się do odwrócenia losów rywalizacji i wyjazdowej wygranej swej drużyny 3:2. Tym razem wywalczyła 16 punktów (15+1+0), a także została wybrana najlepszą zawodniczką (MVP) tego spotkania. To najmłodsza zawodniczka w historii Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, która otrzymała taką nagrodę!

 

Atakująca imponuje więc regularnością i jest mocnym punktem swej drużyny. Po czterech kolejkach spotkań zajmuje ósme miejsce w rankingu punktujących (61) i dziesiąte miejsce w rankingu zagrywających (6) ekstraklasy.

 

 

Szczurowska jest najmłodszą zawodniczką w dorosłej kadrze ekipy z Wrocławia, warto jednak przypomnieć, że trener Marek Solarewicz ma do dyspozycji jeszcze kilka innych młodych, utalentowanych siatkarek. 18-letnia libero Maria Stenzel też już zgarnęła statuetkę MVP – za mecz przeciwko Enea PTPS Piła. 18-letnia przyjmująca Natalia Murek, córka byłego reprezentanta Polski Dawida Murka, dostała od selekcjonera Jacka Nawrockiego powołanie do dorosłej kadry na mistrzostwa Europy 2017. Teraz w barwach Impelu stawia pierwsze kroki na boiskach LSK. W kadrze wrocławianek jest jeszcze 19-letnia rozgrywająca Weronika Wołodko. Jak te młode zawodniczki poradzą sobie w obecnym sezonie? Z zainteresowaniem będziemy śledzić kolejne mecze Impela Wrocław w ekstraklasie.

 

Najlepsze akcje Julii Szczurowskiej z meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA LIGI SIATKÓWKI KOBIET

RM, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze