Kurzawa: Czekamy na kolejnych piłkarzy Górnika w kadrze

Piłka nożna

Rafał Kurzawa był jednym z piłkarzy reprezentacji Polski, którzy byli najbardziej oblegani przez dziennikarzy pierwszego dnia zgrupowania. - Przyjechałem tutaj pierwszy raz, nie będę nic obiecywał - powiedział Kurzawa przed mikrofonem.

Lewonożny piłkarz Górnika Zabrze został po raz pierwszy powołany do pierwszej reprezentacji Polski i będzie miał szansę zadebiutować w biało-czerwonej koszulce w meczach z Meksykiem i Urugwajem. - Na pewno jest to ogromne wyróżnienie dla mnie i całego klubu. Miesiąc temu Damian był powołany po raz pierwszy, teraz ja, więc... czekamy na kolejnych naszych kolegów - powiedział Kurzawa zgromadzonym dziennikarzom.

24-latek jest jedną z kluczowych postaci Górnika Zabrze, który na półmetku sezonu zasadniczego jest liderem Lotto Ekstraklasy. Sam Kurzawa w 15 meczach tego sezonu zaliczył już 12 asyst i pod tym względem jest absolutnym dominatorem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sam jednak wypowiada się ze skromnością przed meczami towarzyskimi. - Przyjechałem tutaj pierwszy raz, nie będę nic obiecywał. Będę robił swoje, a co będzie to czas pokaże - stwierdził.

A czy sam Kurzawa spodziewał się powołania? - Dochodziły do mnie takie sygnały, wiedziałem też na co zwrócić uwagę i chyba poskutkowało... - zdradził lewonożny pomocnik.

Rozmowa z Kurzawą w załączonym materiale.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze