Kapitan z pola zastąpił bramkarza i wybronił rzut karny na wagę awansu (WIDEO)

Do niesamowitej sytuacji doszło w meczu Iran - Katar, w ramach kwalifikacji do mistrzostw Azji U-19! W trakcie konkursu rzutów karnych, bramkarz reprezentacji Kataru otrzymał czerwoną kartkę i jego rękawice musiał przywdziać kapitan z pola. W nowej roli odnalazł się on znakomicie i pewnie wybronił "jedenastkę" na wagę awansu!

Nawet dogrywka nie wystarczyła, aby rozstrzygnąć losy meczu Irak - Katar w kwalifikacjach do mistrzostw Azji U-19. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1, a w dogrywce więcej goli nie padło, wobecz czego konieczne było rozegranie konkursu rzutów karnych. W jego trakcie bramkarz gości otrzymał dość kontrowersyjną drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, za zbyt wczesne wyjście z linii bramkowej. Wcześniej został on ukarany za faul w 61. minucie.

Ze względu na konieczność opuszczenia przez niego placu gry, w jego rolę golkipera przejął zawodnik z pola, który pełni w młodzieżowej drużynie Kataru funkcję kapitana. Następnie stało się coś, czego nie spodziewał się pewnie nikt z osłabionej drużyny - młody piłkarz przywdział bramkarskie rękawice, po czym obronił decydującą o awansie "jedenastkę". Trzeba przyznać, że z powierzonego zadania nie mógł wywiązać się lepiej!

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.