Legenda Barcelony w przyszłym roku zostanie trenerem

Piłka nożna
Legenda Barcelony w przyszłym roku zostanie trenerem
fot. PAP/EPA

W rozmowie z telewizją Depor swoje plany na przyszłość zdradził były pomocnik i legenda FC Barcelona Xavi Hernandez. Katalończyk odniósł się również do byłego klubowego kolegi Leo Messiego i medialnych dyskusji na temat rzekomo trudnego charakteru Argentyńczyka.

Xavi gra obecnie w katarskim Al-Sadd. Jak przyznaje, wielkimi krokami zbliża się jednak do piłkarskiej emerytury i planuje zostać trenerem.


- Miałem wielkie szczęście, że nie bywałem w ostatnim czasie kontuzjowany. Myślę, że moja kariera zmierza do końca. Zauważyłem, że szybciej się teraz męczę, ciężej jest się też regenerować. Z pewnością jest to mój ostatni rok w roli piłkarza - powiedział pomocnik.

- Chcę w przyszłym roku zdobyć licencję trenerską i zostać trenerem piłkarskim - dodał.

Katalończyk odniósł się też do Messiego i krążących w mediach opinii na temat jego charakteru.


- Ludzie mówią, że Leo ma specyficzny, bardzo ciężki charakter, ale nie, on nie jest tak trudny, jak uważają ludzie. To bardzo prosta, normalna osoba - powiedział. - Barcelona i Argentyna nie mogą przetrwać dziesięciu minut bez dotknięcia piłki przez niego. Musi być zawsze tam, gdzie toczy się gra, gdzie jest piłka. Jest też piłkarzem kompletnym - stwierdził.

KJ, Polsat Sport, Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze