PŚ w skokach: Wystawa fotograficzna o Żyle atrakcją dla kibiców

Inne
PŚ w skokach: Wystawa fotograficzna o Żyle atrakcją dla kibiców
fot. PAP

Wystawa "Piotr Żyła - Nasz Mistrz", którą można obejrzeć w galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury, to dodatkowa atrakcja dla kibiców, którzy przyjadą do Wisły w związku z inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich (17-19 listopada).

- Można zobaczyć jego zdjęcia z zawodów w Wiśle, jak i na innych skoczniach oraz ukazujące go w różnych sytuacjach życiowych. Na przykład pozującego z małżonką czy w trakcie wizyty w Urzędzie Miasta. To zbiór fotografii przedstawiających naszego mistrza Piotra Żyłę - powiedział Łukasz Bielski z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Na wystawie można też zobaczyć kilka plastronów startowych jednego z najsłynniejszych mieszkańców Wisły, zaś zdjęcia są autorstwa Grzegorza Granicy i Bielskiego.

Wspomniany przedstawiciel Urzędu Miasta przypomniał, że przy okazji Letniej Grand Prix, którą na skoczni w Malince organizowano w połowie lipca, też można było zobaczyć podobną wystawę.

- Wówczas jednak, chociaż w dużej mierze przedstawiała Żyłę, była poświęcona zawodom narciarskim w naszym mieście. Miała ona charakter plenerowy. Zauważyliśmy, że cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Stąd pomysł, aby w okresie kiedy mamy Puchar Świata zorganizować coś podobnego - powiedział Bielski.

Minusem obecnej wystawy jest, że można ją oglądać wewnątrz budynku znajdującego się przy placu Hoffa. Do galeryjki można wejść tylko od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze