W Polskim Związku Kolarskim nie ma już wiceprezesów

Inne
W Polskim Związku Kolarskim nie ma już wiceprezesów
fot. PAP

Piotr Kosmala i Adam Wadecki zrezygnowali z funkcji wiceprezesów Polskiego Związku Kolarskiego. Powodem jest ich konflikt z szefem kolarskiej centrali Dariuszem Banaszkiem.

- Zrezygnowałem z funkcji wiceprezesa na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu, a Adam podjął tę decyzję dziś. Obaj pozostajemy jednak członkami zarządu PZKol - poinformował Kosmala.

W środę z finansowania PZKol zrezygnowała firma CCC, główny sponsor federacji od 2011 roku. Firma zażądała usunięcia swojego znaku ze strony internetowej PZKol, z mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych i innych kanałów wizerunkowych PZKol, a do końca roku także ze strojów reprezentacji, autobusów i samochodów.

Rezygnacja CCC ze wspierania finansowego PZKol była skutkiem nabrzmiewającego od dłuższego czasu konfliktu między Banaszkiem a właścicielem CCC Dariuszem Miłkiem.

PZKol ma wciąż poważne kłopoty finansowe. Jak poinformował członek zarządu Franciszek Harbacewicz, w połowie listopada komornik ma wejść na konto federacji w związku z długiem wobec głównego wykonawcy toru kolarskiego w Pruszkowie - Mostostalu Puławy. Wraz z odsetkami dług wynosi prawie 10 mln złotych.

W miniony weekend na tym welodromie odbyła się pierwsza wielka impreza międzynarodowa od siedmiu lat - zawody Pucharu Świata.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie