Włoskie media: Stępiński będzie następcą gwiazdy

Piłka nożna
Włoskie media: Stępiński będzie następcą gwiazdy
fot. Cyfrasport

Trwają dyskusje, jaka przyszłość czeka w Chievo Weronie Mariusza Stępińskiego. Głos zabrała też lokalna gazeta Corriere di Verona, której dziennikarze sugerują, że Polak będzie naturalnym następcą Roberto Inglese.

Inglese jest obecnie największą gwiazdą włoskiego zespołu. Do Chievo został wypożyczony z SSC Napoli, ale jego forma sugeruje, że nie ma większych szans na to, by pozostał w Weronie na dłużej. W tym sezonie, w dwunastu meczach, zdobył 5 bramek i zanotował dwie asysty. W jego umowie jest zapisek mówiący o tym, że z wypożyczenia może wrócić zarówno już w styczniu, jak i po zakończeniu sezonu. Napoli chce go widzieć z powrotem zimą.

 

Dziennikarze Corriere di Verona uważają więc, że trener Rolando Maran będzie chciał w końcu w pełni wykorzystać potencjał Stępińskiego. Powrót Inglese do Neapolu ma być idealną ku temu okazją, bo Polak w tym sezonie grał dotychczas tylko przez 76 minut w pięciu meczach. Postacią pierwszoplanową był oczywiście Włoch.

 

Stępiński będzie czołowym napastnikiem włoskiej ekipy tylko przez jedną rundę - on także jest do Chievo tylko wypożyczony. Z końcem sezonu, latem 2018 roku, 22-latek ma wrócić do francuskiego FC Nantes.

KJ, Polsat Sport, Corriere di Verona

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze