WT w siatkówce plażowej: Turniej w Polsce potwierdzony

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Turniej w Polsce potwierdzony
fot. Cyfrasport

Turniej World Tour w siatkówce plażowej w Polsce znalazł się w kalendarzu przyszłorocznej edycji cyklu. Impreza odbędzie się w dniach 27 czerwca - 1 lipca. Jej lokalizacja jeszcze nie jest znana.

Przez trzy ostatnie lata gospodarzami zawodów WT w Polsce był Olsztyn. Wcześniej zaś światowa czołówka przyjeżdżała do Starych Jabłonek. W poprzednim sezonie wprowadzono pięciogwiazdkową skalę (im więcej, tym wyższa ranga). Turniej w Olsztynie miał wówczas cztery gwiazdki i podobnie będzie z przyszłoroczną edycją zawodów w Polsce.

W kalendarzu znalazło się siedem imprezy pięciogwiazdkowych. Wiadomo już też, że w dniach 14-19 sierpnia odbędzie się kończący sezon World Tour Finals z udziałem czołowych par roku. Gospodarz tych zawodów zostanie ustalony pod koniec listopada.

Tokio jest w gronie 10 miast, które zadebiutują jako organizatorzy turniejów WT. Stolica Japonii przywita siatkarzy plażowych na dwa lata przed igrzyskami olimpijskimi. Cztery kraje po raz pierwszy będą gościć zawody cyklu - Oman, Filipiny, Wietnam i Singapur.

Rywalizacja rozpocznie się w Hadze już w dniach 3-7 stycznia.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze