KSW 41: Poznajcie afrykańskiego rywala Mańkowskiego (WIDEO)

Sporty walki

Podczas gali KSW 41 Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB) będzie po raz kolejny bronił pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej. Jego rywalem będzie pochodzący z RPA Dricus Du Plessis (11-1, 3 KO, 8 SUB). Gala odbędzie się 23 grudnia w katowickim Spodku.

Dla wielu kibiców Du Plessis jest postacią anonimową, ale 23-latek w swojej karierze stoczył już dwanaście zawodowych pojedynków. Pochodzący z Pretorii zawodnik jest mistrzem w limicie 170 funtów największej organizacji w RPA Extreme Fighting Championship, a w sierpniu tego roku dorzucił tytuł w kategorii średniej, poddając w zaledwie 90 sekund czempiona BAMMA Yannicka Bahatiego.

 

W krótkim wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych organizacja KSW przybliżyła swoim fanom postać Afrykanera.

 


Dla Mańkowskiego występ w Katowicach to powrót po niezwykle wyrównanej walce z Mamedem Khalidovem na KSW 39: Colosseum. Dzień przed wigilią „Diabeł Tasmański” będzie po raz czwarty bronił swojego pasa w kategorii półśredniej. Przed starciem z Chalidowem, 28-latek mógł się pochwalić serią sześciu kolejnych zwycięstw m.in. nad Asłambekiem Saidowem, Davidem Zawadą, Jessem Taylorem i Johnen Maguirem.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź gali, która już 23 grudnia odbędzie się w katowickim Spodku.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze