PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Czwarte miejsce Polek w wyścigu drużynowym

Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Katarzyna Bachleda-Curuś zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym pierwszych zawodów Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Siódmy na dystansie 500 m był Artur Waś (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa).

Kobieca drużyna uzyskała czas 3.02,14 i przegrała z Japonią (2.55,77), Holandią (2.59,06) i Kanadą (3.00,56). Rezerwową w polskiej ekipie była Luiza Złotkowska, która wystąpiła w piątek w półfinale wyścigu ze startu wspólnego.

Dobrze sezon rozpoczął Waś. W silniejszej grupie A zajął na 500 m siódmą lokatę i uzyskał czas 34,96. Wygrał Norweg Havard Holmefjord Lorentzen - 34,69.

Na tym samym dystansie, ale w grupie B wystąpiła Czerwonka (Zagłębie Lubin). Czas 39,46 dał jej czernaste miejsce. Najszybsza w piątek była Japonka Nao Kodaira - 37,29.

W wyścigu drużynowym mężczyzn Polacy w składzie Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice), Jan Szymański (AZS AWF Poznań) i Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) zajęli dziewiątą lokatę - 3.46,13. Najlepiej spisały się Koreanki - 3.40,20.

Dla Bródki, mistrza olimpijskiego z Soczi na 1500 m, był to pierwszy start po kontuzji uda.

Zawody w Heerenveen potrwają do niedzieli.