Śląsk Wrocław lepszy od Wisły Kraków w sparingu

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków i Śląska zmierzyli się w sparingu, w którym lepsi okazali się wrocławianie wygrywając 1:0. Jedynego gola w 45. minucie strzelił Robert Pich.

Mecz rozegrany został na stadionie Zagłębia w Sosnowcu. Trenerzy obydwu drużyn dali okazję występu piłkarzom, którzy rzadziej grają w meczach ligowych. Przez ostatnie 20 minut Wisła grała w dziesiątkę, gdyż kontuzji kolana doznał Marko Kolar, a szkoleniowiec Kiko Ramirez wprowadził wcześniej do gry wszystkich rezerwowych.

Po 15 kolejkach Wisła zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Śląsk ma cztery mniej i jest dziewiąty. W najbliższej serii spotkań "Biała Gwiazda" zagra u siebie z Pogonią Szczecin, a wrocławianie gościć będą Arkę Gdynia.