Gratka dla fanów rugby w Polsacie Sport

Inne
Gratka dla fanów rugby w Polsacie Sport
fot. PAP/PA

W sobotę, 11 listopada br. o godz. 16:00 w Łodzi kolejne wielkie święto naszego rugby, finał Ekstraligi w którym na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138 zmierzą się Master Pharm Budowlani SA Łódź i MKS Ogniwo Sopot.

W ostatnią sobotę w decydującym o ostatecznym układzie tabeli meczu łodzianie pokonali w Sopocie Ogniwo 19:18, teraz goście zapowiadają rewanż w Łodzi. Właśnie w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego Ogniwo wygrało z Budowlanymi w Łodzi 23:18. Kto nie będzie mógł tego dnia wybrać się do Łodzi może obejrzeć bezpośrednią transmisję, którą pokaże telewizja Polsat na kanale Polsat Sport Extra.
 
Nieco mniejsze emocje czekają na kibiców rugby w Siedlcach gdzie również w sobotę, o godz. 13.00 na Stadionie ARMS przy ul. Jana Pawła II 6 w meczu o III miejsce zmierzą się MKS Pogoń Awenta Siedlce i RC Lechia Gdańsk. W sezonie zasadniczym Pogoń dwukrotnie pokonała Lechię, 23:6 w Gdańsku i 23:12 w Siedlcach. Jednak mecz finałowy rządzi się innymi prawami i walki w meczu o brązowy medal na pewno nie zabraknie.
 
Również w sobotę odbędą się pozostałe mecze decydujące o miejscach w sezonie 2016-2017. O godzinie 14:30 w meczu o V miejsce Arka Gdynia podejmie Budowlanych Lublin na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 8. Natomiast w meczu o VII miejsce, który jednocześnie będzie decydował, który zespół opuści Ekstraligę zmierzą się Juvenia Kraków i KS Budowlani Łódź, mecz zostanie rozegrany na boisku Narodowego Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie, ul. Karola Darwina 49.
 
Wszystkie mecze odbywają się w Narodowe Święto Niepodległości nie mogło więc zabraknąć turnieju upamiętniającego ten dzień. Odbędą się nawet dwa w cyklu Pucharu Polski w Rugby 7 oraz amatorski "Rugby z Wąsem". W Nowym Sączu zostanie rozegrany I Turniej Niepodległości Rugby 7 pod patronatem posła ziemi sądeckiej Piotra Naimskiego, w Warszawie odbędzie się V Turniej Niepodległości Rugby 7’s, a we Wrocławiu II Amatorski Turniej 7 "Rugby z Wasem" otwarty dla wszystkich miłośników rugby.  
 
Ostatni jesienny weekend z krajowym rugby zakończą mecze eliminacyjne do Mistrzostw Polski Kadetów. Ale prawdziwe zakończenie rundy jesiennej będzie za tydzień. W sobotę, 18 listopada br. w Gdańsku na stadionie przy ul. Traugutta 29, o godz. 17:30 zostanie rozegrany mecz Rugby Europe Trophy Polska v Mołdawia.  

11.11.2017 - Ekstraliga - FII - Runda II - Finały
 
O I miejsce
Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot (godz. 16.00; Jasiński, Jastrzębski, Pantoł)
 
O III miejsce
MKS Pogoń Awenta Siedlce v RC Lechia Gdańsk (godz. 13.00; Michałkiewicz, Kościelniak L., Kościelniak P.)
 
O V miejsce
RC Arka Gdynia v KS Budowlani Lublin (godz. 14.30; Szczepański, Bedyński)
 
O VII miejsce i utrzymanie w Ekstralidze
RzKS Juvenia Kraków v KS Budowlani Łódź (godz. 13.00; Reks, Pawlik, Janeczko)
 
11.11.2017 : VI Turniej Puchar Polski Rugby 7, Nowy Sącz
godz. 11.00, Stadion MOSiR Zawada, ul. Sportowa 12
 
11.11.2017 : VII Turniej Puchar Polski Rugby 7, Warszawa
godz. 11.00, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34

11.11.2017 : II Amatorski Turniej 7 "Rugby z Wąsem", Wrocław
godz. 10.00, Park Biskupiński, ul.Rodakowskiego/Braci Gierymskich
 
12.11.2017 - Eliminacje Mistrzostw Polski Kadetów
Sparta Jarocin v Ogniwo Sopot (godz. 14.00; Kościelniak P.)
Pogoń Siedlce v Legia Warszawa (godz. 9.00; Pantoł)

Informacja prasowa/pzrugby.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze