Rzecznik Williamsa o przyszłości Kubicy. "To nieprawdziwe informacje"

Moto
Rzecznik Williamsa o przyszłości Kubicy. "To nieprawdziwe informacje"
fot. PAP

Robert Kubica nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu. Tak wynika ze słów rzecznika prasowego Williamsa.

Williams poszukuje nowego kierowcy, który miałby zastąpić kończącego karierę Felipe Massę. Oprócz Kubicy, w gronie kandydatów wymienia się Brytyjczyka Paula di Restę, Niemca Pascala Wehrleina i Rosjanina Daniiła Kwiata.

 

W niedzielę w mediach pojawiła się informacja, że powrót Kubicy do Formuły 1 jest przesądzony. Polak miałby podpisać kontrakt z Williamsem na sezon 2018. Jeździłby u boku Lance’a Strolla. W tej sytuacji ekipa dziewięciokrotnych mistrzów świata konstruktorów zabrała głos...

 

- Informacje o podpisaniu kontraktu są całkowicie nieprawdziwe - powiedział rzecznik prasowy Williamsa w rozmowie z serwisem thedrive.com.

 

Polak będzie walczył o angaż podczas testów, które odbędą się w dniach 28-29 listopada w Abu Zabi. - Niemal na pewno damy mu jeden z dni testów po GP Abu Zabi. Wiem, że temat ten budzi teraz spore zainteresowanie, ale wszystko jest wewnątrz zespołu i nie mogę powiedzieć nic więcej - oświadczył na antenie niemieckiego Sky Sports dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe.

 

Kubica był dotychczas kierowcą BMW Sauber i Renault (2006-2010). Jego karierę przerwał poważny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora na początku 2011 roku. W jednej ręce do dziś nie odzyskał pełnej sprawności.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze