Sadiku w pojedynkę rozprawił się z Turcją! Dwa gole i asysta zawodnika Legii

Napastnik Legii Armando Sadiku został bohaterem Albanii w starciu z wyżej notowaną reprezentacją Turcji. Jego zespół wygrał 3:2 mimo ponad 45 minut w osłabieniu, zaś 26-latek popisał się dwiema bramkami i asystą.

Mogło się wydawać, że Legia przed sezonem robi doskonały interes ściągając do Warszawy napastnika reprezentacji Albanii, Armando Sadiku. 26-latek był wyróżniającą się postacią swojego zespołu na Euro 2016, imponował też skutecznością w solidnej lidze szwajcarskiej. W barwach mistrza Polski jednak nie zachwyca. W 12 ekstraklasowych występach "popisał się" zaledwie dwiema bramkami.

Albańczyk jest jednak mocnym punktem swojej reprezentacji. W tym roku strzelał trzykrotnie w el. MŚ 2018, popisywał się także efektownymi asystami. Tym razem jednak Sadiku przeszedł samego siebie: w meczu kontrolnym z teoretycznie silniejszą reprezentacją Turcji zdobył dwie bramki w pierwszej połowie, a świetny występ podsumował asystą.

Albania wygrała z Turcją 3:2 mimo gry w osłabieniu od 41. minuty. Drugą żółtą kartkę otrzymał Ledian Memushaj.

Turcja - Albania 2:3 (0:2)

Bramki: Under 47', Akbaba 60' - Sadiku 24', 39', Grezda 55'