LSK: Chemik trenuje z mistrzem Niemiec

Siatkówka
LSK: Chemik trenuje z mistrzem Niemiec
fot. PAP

Od wtorku Chemik Police połączył treningi ze Schweriner SC, aktualnym mistrzem ligi niemieckiej siatkarek. Wspólne treningi obu drużyn odbywają się w sali treningowej Szczecin Arena.

Wspólne zajęcia trwać będą trzy dni. Polegają na trenowaniu fragmentów gry, ale przewidziany jest również mecz sparingowy.

- Głównym celem wspólnych treningów jest jak najlepsze przygotowanie zespołu do Ligi Mistrzyń, która zbliża się wielkimi krokami. Schweriner jest mistrzem swojego kraju, prezentuje wysoki poziom i inny styl gry. Dodatkowo treningi ze Schweriner traktujemy również jako urozmaicenie zajęć. Po drugiej stronie jest ktoś nowy, zaskakujący, potrafiący być impulsem do jeszcze lepszej pracy - wyjaśnił trener Chemika Jakub Głuszak.

Police od Schwerina dzieli niespełna 300 km autostradą. To trasa, którą można szybko pokonać. Dlatego wspólne treningi Chemika i Schweriner S.C. wchodzą na stałe do kalendarza obu drużyn. Zespoły współpracują ze sobą od kilku lat.

- Spotykamy się na przemian, raz u nich, raz u nas. W tym roku wypadło na to, że Schweriner przyjechał do nas. Czeka nas dużo dobrego grania, co w tym momencie, w czasie budowy drużyny, kreowania jej stylu, jest najważniejsze. Ustaliliśmy z trenerem Felixem Koslowskim jak wyglądać będą trzy najbliższe dni, teraz bierzemy się za realizację - dodał Głuszak.

Schweriner do domu wróci w czwartkowe popołudnie. Najbliższy mecz ligowy Chemik zagra na wyjeździe. W sobotę zmierzy się z Legionovią Legionowo.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze