Szwedzkie media: Ludzie nie chcą Ibry w kadrze

Piłka nożna

"Szwedów sąd nad Ibrahimoviciem" - grzmi tytuł skandynawskiej gazety "Expressen". Jak donoszą dziennikarze, fani nie widzą w kadrze miejsca dla Zlatana Ibrahimovicia, mimo że ich reprezentacja awansowała na mistrzostwa świata w Rosji.

W Szwecji rozgorzała dyskusja nad ewentualnym powrotem do kadry Ibrahimovicia. Napastnik, po nieudanym EURO 2016, ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Szwedzka gazeta zleciła więc sondaż, który przeprowadzono wśród 1011 osób, z pytaniem o powrót piłkarza Manchesteru United do drużyny narodowej.

 

Okazuje się, że 63 procent Szwedów nie widzi dla "Ibry" miejsca w zespole Janne Anderssona na przyszłorocznych mistrzostwach. Z kolei 32 procent pytanych chciałoby, żeby były napastnik m.in. Paris Saint-Germain bronił w Rosji żółto-niebieskich barw. Pozostali nie odpowiedzieli na pytanie z powodu braku zdania.

 

Nie jest tajemnicą, że większość kobiet, jak i osób w wieku 18-39 lat (35%), przychylniej patrzy na ewentualny powrót do kadry Zlatana. 29% ludzi w wieku 40-64 również widzi "Ibrę" ponownie w koszulce reprezentacji.

 

Kennet Andersson, były reprezentant Szwecji (1990-2000) stwierdził w rozmowie ze szwedzką gazetą, że nie zależy mu na jednym zawodniku w kadrze.

 

- W kadrach nie grają najlepsi piłkarze, tylko piłkarze, którzy mogą dać drużynie narodowej najwięcej. Chcę zobaczyć najlepszy zespół. Nie interesują mnie pojedynczy piłkarze i tutaj wierzę, że Andersson podejmie właściwą decyzję - stwierdziła legenda Szwedów.

KJ, Polsat Sport, Expressen

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze