Znamy półfinalistów Polskiej Ligi Esportowej

E-sport
Znamy półfinalistów Polskiej Ligi Esportowej
fot. PLE

Znamy już wszystkich finalistów Polskiej Ligi Esportowej. O mistrzowski tytuł drugiego sezonu powalczą gracze AGO Gaming, Team Kinguin, PRIDE i Venatores.

Dziewięć tygodni trwała faza grupowa Polskiej Ligi Esportowej, w której dziesięć sekcji walczyło o ligowe punkty, a także gotówkę – 1,200 złotych za zwycięstwo lub 600 złotych za remis. Najszybciej – z pierwszego i drugiego miejsca – awans do fazy pucharowej zapewnili sobie główni faworyci z AGO Gaming i Team Kinguin. Na trzecim miejscu w tabeli uplasowali się reprezentanci PRIDE, a ostatnie miejsce w półfinałach rzutem na taśmę wywalczyli strzelcy Venatores.

 

„Aniołki” oraz „Pingwiny” uzbierały po dwadzieścia punktów, wygrywając sześć meczów, w dwóch remisując, a jedno oddając rywalom. „Orzełki” – niewiele gorsze – triumfowały pięć razy przy dwóch remisach i dwóch przegranych. Venatores natomiast zanotowało pięć zwycięstw, jeden remis i trzy klęski.

 

Klasyfikacja drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej po fazie grupowej:


1. AGO Gaming - 20 punktów
2. Team Kinguin - 20 punktów
3. PRIDE - 17 punktów
4. Venatores - 16 punktów

5. Pompa Team - 15 punktów
6. SEAL Esports - 13 punktów
7. Izako Boars - 12 punktów
8. tomorrow.gg - 11 punktów
9. INETKOX - 4 punkty
10. Check Point - 0 punktów

 

Finały Polskiej Ligi Esportowej rozegrają się 2 i 3 grudnia. Dla czterech najlepszych formacji ligi przygotowano pulę nagród 75 tysięcy złotych. Nieoficjalnie mówi się o tym, że na potrzeby fazy pucharowej zorganizowany zostanie LAN-owy turniej w Warszawie.  

 

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie