ATP Finals: Harrison i Venus z kompletem zwycięstw w deblu

Tenis
ATP Finals: Harrison i Venus z kompletem zwycięstw w deblu
fot. PAP

Amerykanin Ryan Harrison i Nowozelandczyk Michael Venus, choć rozstawieni dopiero z numerem ósmym, odnieśli trzecie zwycięstwo w tenisowym turnieju ATP Finals w Londynie. Z tej grupy do półfinału debla awansował też fińsko-australijski duet Henri Kontinen, John Peers.

W czwartkowych meczach "Grupy Eltingh/Haarhuis" Harrison i Venus pokonali debel holendersko-rumuński Jean-Julien Rojer, Horia Tecau 6:3, 7:6 (7-5), natomiast broniący tytułu Kontinen oraz Peers wygrali z Ravenem Klaasenem z RPA i Rajeevem Ramem z USA 2:6, 6:1, 10-8.

 

Klaasen i Ram zastąpili w trakcie turnieju francuski duet Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (kontuzja pleców Herberta).

 

W tabeli z kompletem zwycięstw najlepsi okazali się Harrison i Venus. Drugie miejsce zajęli Kontinen i Peers (dwa zwycięstwa, jedna porażka).

 

W "Grupie Woodbridge/Woodforde" już od środy pewni awansu do półfinału są najwyżej rozstawieni w turnieju Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijski debel wygrał dwa dotychczasowe mecze.

 

W piątek, na koniec fazy grupowej, rywalami Kubota i Melo będą Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.

 

Poza ośmioma najlepszymi deblami sezonu w Londynie rywalizuje też ośmiu czołowych singlistów. Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada. Pula nagród wynosi 8 milionów dolarów.

 

Wynik czwartkowych meczów "Grupy Eltingh/Haarhuis":

 

Ryan Harrison, Michael Venus (USA, Nowa Zelandia, 8) - Jean-Julien Rojer, Horia

Tecau (Holandia, Rumunia, 3) 6:3, 7:6 (7-5)

 

Henri Kontinen, John Peers (Finlandia, Australia, 2) - Raven Klaasen, Rajeev Ram

(RPA, USA) 2:6, 6:1, 10-8.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze