Virtus.pro przed ostatnią szansą na powrót do EPL. Polacy zagrają ze Space Soldiers

E-sport
Virtus.pro przed ostatnią szansą na powrót do EPL. Polacy zagrają ze Space Soldiers
fot. HLTV.org

Porażka Virtus.pro z AGO Gaming sprawiła, że „Złotej piątce” pozostała tylko jedna szansa – na i tak niepewny – powrót do ESL Pro League. O udział w barażach Polacy zmierzą się dziś ze Space Soldiers.

Po trzymapowej konfrontacji Virtus.pro z AGO Gaming, to „Aniołki” wyszły obronną ręką z półfinału europejskiej odsłony 26. sezonu ESEA Premier. Tym samym spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego awansowała do finału zmagań i już niedługo postara się o m.in. bezpośredni awans do najbardziej prestiżowej ligi Counter-Strike’a: Global Offensive. Kadrze Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa pozostało jedynie dostać się do ewentualnych relegacji ESL Pro League. Jeśli dziś biało-czerwonym uda się pokonać Space Soldiers w meczu o trzecie miejsce, zapewnią sobie tym udział w barażach o wejście do EPL, a także wyjazd na LAN-owe zwieńczenie ESEA MDL 26. Jeśli przegrają – pozostaną z niczym.

 

19:00 – Virtus.pro vs Space Soldiers – BO3

 

Mecz rozpocznie się o 19:00 i odbędzie się w trybie BO3. Historia bezpośrednich spotkań obu formacji faworyzuje Virtus.pro. Ekipa Janusza ‘Snaxa’ Pogorzelskiego dwukrotnie wygrywała ze Space Soldiers w bitwie o miejsce w ECS – w trzecim i czwartym sezonie. Za każdym razem Turkom udawło się jednak napsuć formacji znad Wisły sporo krwi. W pojedynkach BO5 raz zdobyli jedną, a raz aż dwie mapy. Ponadto, podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego ograli SS w meczu o trzecie miejsce podczas globalnych finałów World Electronic Sports Games w Chinach.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie