Wychowanek Bayernu możliwym zmiennikiem dla Lewandowskiego

Piłka nożna
Wychowanek Bayernu możliwym zmiennikiem dla Lewandowskiego
fot. Cyfra Sport

Z dużym prawdopodobieństwem Robert Lewandowski doczeka się swojego zmiennika w Bayernie Monachium. Nie od dziś wiadomo, że napastnik reprezentacji Polski jest przemęczony i potrzebny jest piłkarz, który mógłby go odciążyć. Realnym kandydatem do spełnienia tej roli jest 29-letni Sandro Wagner - wychowanek Bayernu, piłkarz znakomicie obyty w Bundeslidze.

Wagner jest zawodnikiem TSG 1899 Hoffenheim. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2020 roku, ale piłkarz chciałby ją rozwiązać już teraz, żeby w zimie przeprowadzić się do nowego klubu. Ostatnie lata były dla niego bardzo udane. W obecnym sezonie strzelił 4 gole i miał 2 asysty.

Znalezienie zastępcy dla Lewandowskiego to jeden z najważniejszych celów transferowych w zbliżającym się okienku. Sam piłkarz przyznaje, że czuje się wyeksplatowany i jest potrzebny piłkarz, który mógłby być dla niego wsparciem w ataku.

- Granie z taką intesywnością bez zmienników jest ryzykowne. Po pewnym czasie daje się odczuć zmęczenie, a końcówki meczów potrafią być dużym wysiłkiem. Bayernowi na pewno bardzo przydałby się kolejny napastnik, to pozwoliłoby lepiej rozłożyć siły przed kluczowymi meczami - powiedział "Bildowi" Polak.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze