Trzeba się zgodzić, że Ben Arfa talent posiada, bo w każdym klubie, w którym występował, pokładano w nim spore nadzieje. Karierę rozpoczął w Olympique Lyon, później przeniósł się do Olympique Marsylii, by stamtąd wywalczyć transfer do Premier League. Sporo czasu stracił na leczenie kontuzji, lecz kilka razy potrafił błysnąć i zapewnić zwycięstwo Newcastle United.

 

Po czterech latach wrócił do Francji i przeżył prawdziwy renesans formy - w barwach Nicei rozegrał 34 mecze i zdobył 17 bramek, co zaowocowało dla wielu zaskakującym transferem do naszpikowanego gwiazdami Paris Saint-Germain. Jeszcze na początku otrzymywał szansę, ale z czasem jego akcje malały. Na koniec sezonu okazało się, że wraz z Grzegorzem Krychowiakiem znajduje się na szczycie listy zawodników do opuszczenia Parc des Princes.

 

Ben Arfa nie chciał jednak odejść, co skończyło się przesunięciem go do rezerw i całkowitym wyalienowaniem. Jego szanse na jakikolwiek występ są czysto iluzoryczne, biorąc pod uwagę, jak szeroką kadrą dysponuje Paris Saint-Germain.

 

Na temat rodaka postanowił wypowiedzieć się Karim Benzema, dla którego Ben Arfa jest przykładem gigantycznego talentu. Talentu tak wielkiego, jakim dysponuje... Lionel Messi!

 

- Jest równie utalentowany jak Messi. Nie robię sobie żartów. Boli mnie widok jego aktualnej sytuacji w PSG - powiedział.