Żyła: Koncentrujemy się na bliskiej przyszłości

Inne
Żyła: Koncentrujemy się na bliskiej przyszłości
fot. PAP

Na razie nie myślimy o igrzyskach olimpijskich czy Turnieju Czterech Skoczni. Koncentrujemy się na "bliskiej przyszłości" - powiedział skoczek narciarski Piotr Żyła. Od piątku do niedzieli w Wiśle-Malince odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata.

- Gdy się za dużo myśli o tym, co będzie gdzieś tam w przyszłości, to się można przeliczyć. My przed każdymi zawodami mamy takie spotkanie, na którym ustalamy: co, gdzie, jak i kiedy - powiedział zawodnik z Wisły.

Nie chciał przyznać, że właściwie startuje w domu, odpowiadając, w swoim stylu, żartem.

- Zawody odbędą się raczej na skoczni, a w nie w domu. Dobrze jednak, że nie trzeba daleko jechać. Teoretycznie skocznia jest całkiem nowa, rozbieg został zmieniony -.

Jego zdaniem nie jest problemem, że nie udało się zorganizować treningu na obiekcie w Malince przed PŚ. Uważa, że dla doświadczonych zawodników, którzy trenowali i startowali na różnych obiektach, różnica nie będzie odczuwalna.

Chciałby udanie zacząć sezon, nie tylko ze względu na polską publiczność. Ewentualny dobry występ dałby mu dodatkową motywację.

- W ubiegłym sezonie, w Kuusamo udało mi się dobrze zaprezentować i potem sezon był niezły. Jednak nie możemy w Wiśle przesadzić z ambicją, tylko musimy skakać jak umiemy, co trenowaliśmy przez całe lato. Teraz nic nowego nie wymyślimy - powiedział Żyła.

W okresie przygotowawczym pracował nad pozycja dojazdową, szczególnie nad momentem, gdy skoczek rusza belki.

- W naszej konkurencji cały czas jest coś do poprawiania. Nie jest tak, że osiągnie się jakiś pułap i można się zatrzymać. Każdy element skoku można zrobić jeszcze lepiej. Od ruszania po ułożenie rąk czy bardzo piękne lądowanie. Przez całe lato było więc nad czym pracować. W tym roku sezon przygotowawczy pracowałem spokojnie, gdyż nie miałem drastycznych zmian, ale dobre korekty trener wprowadzał - powiedział zawodnik.

Nie odczuwa „głodu” skakania.

- Przecież skakaliśmy niedawno (na zgrupowaniu - przyp.) - zażartował.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze