Bayern potrzebuje wzmocnień, by liczyć się na europejskiej scenie futbolowej. Mówiło o tym już wielu piłkarzy, w tym Lewandowski, który stwierdził niedawno, że klub musi wydawać więcej pieniędzy na transfery, tak jak robią to największe zespoły w Europie.

 

Polityka klubu z Monachium nie zakłada raczej kupowania piłkarzy za ogromne pieniądze, ale być może Bayern nie będzie miał innego wyjścia. Ostatnio dużo mówiło się o ściągnięciu Sandro Wagnera z Hoffenheim. Do transferu miałoby dojść już zimą. On zapewne byłby jednak rezerwowym, zastępcą "Lewego".

 

Konkretny zakup "Bawarczycy" szykują na lato. Zdaniem Sky Sports na celowniku mistrzów Niemiec jest Griezmann, który w przeszłości dwukrotnie łączony był z Bayernem. Za Francuza trzeba jednak zapłacić co najmniej 100 milionów euro. Co więcej kolejka po 26-latka jest dość duża i już upominają się o niego m.in. FC Barcelona oraz Manchester United.

 

Na razie jednak zarówno piłkarze Bayernu jak i sam Griezmann muszą skupić się na obecnych rozgrywkach. Atletico Madryt Francuza zmierzy się w sobotę w derbach stolicy Hiszpanii z Realem. "Bawarczycy" zaś zmierzą się z Augsburgiem, z którym uwielbia grać Lewandowski. W 12 spotkaniach przeciwko temu zespołowi strzelił 16 goli.