PŚ szpadzistów: Zawrotniak trzynasty, wygrał Redli

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) zajął 13. miejsce i był najlepszy z Polaków w zawodach Pucharu Świata szpadzistów we włoskim Legnano. Finał 42. edycji zawodów w lombardzkim mieście był wewnętrzną sprawę Węgrów - Andras Redli pokonał Daniela Bertę 15:6.

W turnieju głównym z udziałem 64. zawodników wystąpiło obok Zawrotniaka, który w fazie grupowej odniósł pięć zwycięstw, jeszcze dwóch biało-czerwonych: Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec) oraz Karol Kostka (AZS AWF Kraków).

Zawrotniak w 1/32 finału okazał się lepszy od Sun Hoi Fonga z Hongkongu 15:9, a w kolejnej fazie od Koreańczyka Young-juna Kweona 6:5. W walce o ćwierćfinał krakowianin uległ Szwajcarowi Maksowi Heinzerowi 11:15.

Pozostali Polacy odpadli w 1/32 finału. Kostka przegrał z Włochem, srebrnym z igrzysk w Rio de Janeiro w drużynie, Enrico Garozzo 11:15, a Lubieniecki był gorszy od Francuza, mistrza olimpijskiego w zespole, Yannicka Borela 14:15.

Kostka został sklasyfikowany na 56. miejscu, a Lubieniecki na 62.