Wierzbicki mistrzem Polski w kategorii półśredniej!

Sporty walki

Łukasz Wierzbicki (14-0, 6 KO) udanie zadebiutował w kategorii półśredniej. Na gali w Częstochowie pokonał Michała Żeromińskiego (13-3-1, 1 KO) niejednogłośnie na punkty (96:95, 96:94, 93:97) i został mistrzem Polski!

Pierwsza runda Wierzbickiego w nowej kategorii wagowej zaczęła się po jego myśli. Robił to, co potrafi najlepiej, czyli pięknie kontrował. Żeromiński nie mógł dobrze wejść w ten pojedynek. Dopiero pod koniec zepchnął rywala na liny i tam trafił jednym z ciosów.

 

W trzeciej rundzie to Żeromiński zrobił lepsze wrażenie, szczególnie pod koniec, kiedy trafił kilkoma ciosami na tułów, dodając cios na górę. Wcześniej wydawało się, że Wierzbicki "podłączył" go po jednym z uderzeń, lecz Żeromiński szybko wrócił do walki.

 

W piątej rundzie Wierzbicki miał swój moment, kiedy trafił na wątrobę. Później show skradł Żeromiński, który był bardzo agresywny i wykorzystywał błędy rywala. W ostatnich sekundach trafił bardzo mocnym sierpowym.

 

Obaj bohaterowie tej walki byli bardzo zmęczeni. Wydawało się, że końcówkę lepiej rozgrywał Wierzbicki, który dobrze przepuszczał ciosy i skutecznie odpowiadał. Był przy tym bardziej skoncentrowany, pressing Żeromińskiego nie robił już na nim takiego wrażenia.

 

Ostatecznie, lepszy okazał się Wierzbicki, który wygrał niejednogłośnie na punkty (96:95, 96:94, 93:97).

jb, MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze