Stomil Olsztyn z nowym, tymczasowym trenerem

Piłka nożna
Stomil Olsztyn z nowym, tymczasowym trenerem
fot. stomil.olsztyn.pl

Po piątkowej porażce z Drutexem-Bytovią Bytów z posadą szkoleniowca Stomilu Olsztyn pożegnał się Tomasz Asensky. Nowym, choć tylko tymczasowym trenerem 15. drużyny Nice 1 Ligi będzie Michał Alancewicz.

Stomil w pewnym momencie pierwszoligowego sezonu był nie do zatrzymania przed własną publicznością, ale w ostatnich czterech spotkaniach u siebie poniósł trzy porażki. Czarę goryczy przelała przegrana z ekipą z Bytowa 0:1. Gola na wagę zwycięstwa Drutex-Bytovii strzelił w 53. minucie Michał Jakóbowski, który tym samym przypieczętował odejście z klubu z Olsztyna Tomasza Asenskiego. 47-latek pracował w stolicy Warmii od lata tego roku i w 17 meczach poprowadził Stomil do zdobycia 19 punktów.

Włodarze klubu z Olsztyna nie szukali zbyt daleko zastępcy Asenskiego, którym będzie w najbliższych meczach Michał Alancewicz. To były piłkarz Stomilu, który w przeszłości prowadził także młodzieżowe drużyny Dumy Warmii oraz tamtejszy zespół rezerw. Był także między innymi szkoleniowcem Warmiaka Łukta, z którym w 2015 roku zajął trzecie miejsce w czwartej lidze. 33-latek będzie tymczasowym trenerem Stomilu i na razie poprowadzi drużynę w ostatnich meczach jesieni - z Chojniczanką i Wigrami.

psl, Polsat Sport, Radio Olsztyn

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze