Challenge Cup: Portugalki rywalkami Perły Lublin

Piłka ręczna
Challenge Cup: Portugalki rywalkami Perły Lublin
fot. PAP

Wtorkowe losowanie w Wiedniu skojarzyło pary 1/8 finału Challenge Cup piłkarek ręcznych. Jedną z nich tworzą MKS Perła Lublin i portugalski zespół SIR 1Majo/ADA CJB Marinha Grande.

Dla drużyny lubelskiej, nieprzerwanie od 24. sezonów występującej w europejskich pucharach, będą to spotkania numer 169 i 170. Największymi sukcesami wczesnego MKS Montex Lublin było zdobycie Pucharu Federacji (EHF) w 2001 roku oraz dwukrotne dojście do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

 

Przeciwniczki podopiecznych Roberta Lisa sześciokrotnie uczestniczyły w kontynentalnych rozgrywkach (2008-2014) kończąc je na początkowych rundach. W tej edycji, w 3. rundzie Challenge Cup, zespół portugalski wysoko wygrał z KHF Shqiponja z Kosowa 38:16 i 37:22, natomiast MKS Perła Lublin w jeszcze wyższych rozmiarach rozgromiła macedońskie ZRK Kumanowo 54:13 i 41:18.

 

Pierwszy mecz 1/8 finału Challenge Cup między MKS Perłą a SIR 1Majo/ADA CJB Marinha Grande rozegrany zostanie 3 lub 4 lutego przyszłego roku, zaś do rewanżu dojdzie tydzień później w Portugalii. Marinha Grande to ponad trzydziestotysięczna miejscowość w dystrykcie Leiria.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze