Nicola Pietrangeli. Wywiad z legendą tenisa

Tenis

Widzowie Polsatu Sport oglądając transmisje z Rzymu czy z Monte Carlo na pewno zwrócili uwagę na starszego, eleganckiego pana często pokazywanego w kadrze ze swoją partnerką z miksta Leą Pericoli. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z legendą tenisa Nicolą Pietrangelim.

W Monaco podczas turnieju Masters jest gościem księcia Alberta w jego loży podczas finału, w Rzymie jego imieniem został nazwany kort na Foro Italico. Nicola Pietrangeli, dwukrotny zwycięzca Roland Garrosa, legenda włoskiego tenisa dwa razy odwiedzał Warszawę w latach pięćdziesiątych, gdzie na kortach Legii mierzył się z Polską Władysława Skoneckiego i Andrzeja Licisa. W drużynie włoskiej grał jako drugi singlista Giuseppe Merlo, pionier dwuręcznego bekhendu i Orlando Sirola z którym Pietrangeli grał w finale Wimbledonu w deblu (włoski debel przegrał z parą Hoad - Rosewall).

 

fot. archiwum red. Zbigniewa Chmielewskiego 

 

W rozmowie z Tomaszem Tomaszewskim podczas Next Gen Finals w Mediolanie, Pietrangeli wraca wspomnieniami do do tamtych czasów, wspomina swojego rywala i przyjaciela Władysława Skoneckiego, a także przedstawia swoją wizję współczesnego tenisa.

 

fot. archiwum red. Zbigniewa Chmielewskiego

Tomasz Tomaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie