Fogiel: Ranieri znokautował Domenecha

Piłka nożna
Fogiel: Ranieri znokautował Domenecha
fot. PAP

Raymond Domenech lubi krytykować innych. Jest przewodniczącym związku francuskich trenerów, co nie przeszkadza mu w krytykowaniu swoich kolegów po fachu. Czy to za pośrednictwem telewizji L’Equipe czy częściej, na Twitterze. Tym razem zaatakował Claudio Ranieriego za defensywną - z sześcioma obrońcami - taktykę w meczu z PSG (1:4).

Za pośrednictwem Twittera były trener Trójkolorowych napisał: - Taktyka z dwoma autobusami Mercedesa się nie powiodła, nawet małe Citroeny nie wypadłyby gorzej. W ten sposób Domenech nawiązał do słów Ranieriego, z ustawieniem przed bramką dwóch autokarów. Znany z ciętego języka Domenech odniósł się też do wypowiedzi Waldemara Kity, który porównał aktualnego trenera Montpellier - Michela Der Zakariana (spędził pięć lat na ławce Nantes) do Ranieriego. Pierwszego porównał do Citroena, CV a drugiego do Mercedesa. Domenech chciał w ten sposób ośmieszyć dwie najważniejsze osoby w FC Nantes.

Na ripostę, i to ostrą, nie trzeba było długo czekać. Na czwartkowej konferencji prasowej przed derbami Bretanii pomiędzy Rennes i Nantes, Ranieri, w tonie humorystycznym ale stanowczym, odpowiedział Domenechowi. - Z tym panem mogę długo rozmawiać o teatrze, ale nigdy o futbolu. Co do autobusów to przypomnę, że najlepszym autobusem jaki znam był ten Domenecha - powiedział nawiązując do wydarzeń z mistrzostw świata w 2010 roku, kiedy to Trójkolorowi zastrajkowali nie chcąc opuścić autobusu, odmawiając posłuszeństwa Raymondwi Domenechowi, który był wtedy selekcjonerem Les Bleus.

Również oficjalny Twitter FC Nantes w sposób zdecydowany odpowiedział niesfornemu Domenechowi: - Chyba nie jest pan odpowiednim fachowcem, aby mówić o autobusach. To była prawdziwa gratka dla użytkowników Twittera.

Claudio Ranieri odniósł się również do plotek z włoskiej prasy, dotyczących jego ewentualnego przejęcia reprezentacji Włoch. - Włochy wybiorą sobie innego trenera. Jestem zadowolony z pobytu w Nantes - uciął pogłoski trener mistrza Anglii - Leicester City z 2015 roku. Aktualnie trener znajduje się ze swoimi "Kanarkami" na 5. miejscu w Ligue 1.

Derby Bretanii pomiędzy Rennes i Nantes odbędą się w sobotę o godzinie 17:00.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie