Williams testuje Rosjanina! Kubica ma rywala w walce o powrót do F1

Moto
Williams testuje Rosjanina! Kubica ma rywala w walce o powrót do F1
fot. PAP

Lista potencjalnych kierowców Williamsa na rok 2018 była dość długa, a wydaje się, że może jeszcze wzrosnąć. Brytyjczycy podczas testów w Abu Zabi będą bowiem dzielić bolid Kubicy z 22-letnim Rosjaninem, Siergiejem Sirotkinem. W ostatnim roku był rezerwowym kierowcą Renault.

Williams od kilku tygodni prezentuje listę potencjalnych kierowców na rok 2018, na której czele ma znajdować się Robert Kubica. Obok nazwiska Polaka wśród kandydatów wymienia się Paula di Restę, Daniiła Kwiata czy Pascala Wehrleina. Według Przeglądu Sportowego, brytyjski team do tej listy dopisze 22-letniego Rosjanina, Siergieja Sirotkina.

Sirotkin jeździł już na testach w barwach Saubera i Renault, jednak wciąż nie ma doświadczenia z torów Formuły 1 jako podstawowy kierowca. W przeszłości był trzeci w klasyfikacji generalnej GP2, jednak dopiero zbiera szlify w królowej sportów motorowych.

Rosjanin na łamach brytyjskiego "Autosport" odniósł się do porównań do Kubicy:
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie jestem w Abu Zabi po to, żeby sobie odpocząć i w środę pojechać do domu. Mam jasny cel, można z tego wyciągnąć wnioski. Wiem, że nie będę jeździł, gdy warunki na torze będą najlepsze. Pod wieczór, gdy zajdzie słońce, a temperatura się obniży, powietrze będzie nieco świeższe. Nie przywiązywałbym więc wagi do konkretnych liczb, po prostu chcę pokazać się z jak najlepszej strony.
Brytyjczycy twierdzą, że Sirotkinowi ciężko będzie załatwić sobie fotel wyścigowy w Williamsie już teraz, jednak myśli długofalowo. Ma szansę powalczyć o pozycję trzeciego kierowcy i awans w przyszłości.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze