LSK: Bez niespodzianki w Dąbrowie Górniczej. Zwycięstwo Developresu

Developres SkyRes Rzeszów wygrał z MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 22:25, 25:14, 25:22) w meczu siódmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Adela Helić.

Patrząc na tabelę Ligi Siatkówki Kobiet przed meczem można było sądzić, że Developres SkyRes Rzeszów nie powinien mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Tak też właśnie się stało.

Spotkanie od asa serwisowego rozpoczęła Patrycja Polak. Reprezentantka Polski ustrzeliła przyjmującą Helene Rousseaux. Na lewym skrzydle w drużynie Developresu bardzo dobrze radziła sobie Klaudia Kaczorowska. Pozwoliło to przyjezdnym wyjść na prowadzenie 12:6. Choć w obronie dwoiła się i troiła Kinga Drabek dąbrowianki przegrały wysoko 18:25 po tym, jak zablokowana została Aleksandra Lipska.

Podrażnione porażką dąbrowianki dobrze rozpoczęły drugą partię. Co prawda siatkarki z Rzeszowa zdołały dogonić gospodynie, jednak nie na długo. Gra podopiecznych trenerki Magdaleny Śliwy zaczęła wymuszać na rzeszowiankach błędy. Ubiegłoroczne brązowe medalistki mistrzostw Polski zerwały się w końcówce do walki, ale nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Jak się później okazało przegrana w drugim secie była jedynie wypadkiem przy pracy. Zarówno trzeci, jak i czwarty set przebiegły pod dyktando przyjezdnych, które ostatecznie wygrały 3:1. Najlepszym

MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (18:25, 25:22, 14:25, 22:25)
MVP: Adela Helić

MKS Dąbrowa Górnicza: Simona Dreczka, Aliona Martiniuc, Agata Michalewicz, Patrycja Polak, Barbora Purchartova, Sanja Trivunovic - Kinga Drabek (libero) - Anastazja Baidiuk, Marta Ciesiulewicz, Aleksandra Lipska, Ewelina Tobiasz

Developres SkyRes Rzeszów: Adela Helic, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska - Agata Sawicka (libero) - Julia Andruszko, Natalia Gajewska, Ewa Żak