Piłka nożna

Napoli wymęczyło zwycięstwo i pozostanie na...

Montella pracę na San Siro zaczął 1 lipca 2016 roku. Jego zadaniem było przywrócić dawną chwałę Milanowi. "Rossoneri" w ostatnich latach nie przypominali drużyny sprzed lat, która biła się o najważniejsze trofea w Europie. W pierwszym sezonie pracy zespół prowadzony przez Włocha zajął szóstą pozycję w Serie A.

 

W obecnych rozgrywkach forma mediolańczyków również nie powala. Po czternastu kolejkach zajmują oni siódmą lokatę, do lidera z Neapolu tracąc aż 18 punktów. Przy pracy Montelli miały pomóc ogromne pieniądze, które zainwestowano w klub. 45-latek nie podołał jednak zadaniu i po ponad roku został zwolniony.

 

Jego miejsce zajmie człowiek, który w Milanie spędził 13 lat, a mianowicie Gennaro Gattuso. Znany z wybuchowego charakteru były piłkarz był ważnym elementem drużyn, które w 2003 i 2007 roku zdobywały Ligę Mistrzów. 39-latek ostatnio prowadził młodzieżową ekipę Milanu, nie tak dawno temu swoje CV wysłał do Jagiellonii Białystok. Teraz główną misją Włocha będzie awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.