Team Ukraine mistrzem WESG EU & CIS. GODSENT ze srebrnymi medalami

E-sport

Kadra Ukrainy wygrała europejskie finały World Electronic Sports Games. W wielkim finale hiszpańskich zawodów spółka Danylo ‘Zeusa’ Teslenki pokonała GODSENT.

Co ciekawe, Team Ukraine zwyciężyło niemal wszystkie pojedynki grupowe (z North Academy, NOREG i Endpoint), w koszyku ulegając - i to wysoko - wyłącznie GODSENT. Wielki finał był więc niejako rewanżem, który reprezentanci Ukrainy wykorzystali podręcznikowo. Nim jednak zawalczyli o złote medale, musieli w fazie pucharowej pokonać również BIG, Wololos, a także fnatic.

Pojedynek o główną nagrodę nie był wolny od zwrotów akcji. To Szwedzi zdołali bowiem wyjść na prowadzenie po pierwszej mapie, zgarniając na swoje konto Mirage. Cóż jednak z tego, skoro mieszanka graczy Natus Vincere, FlipSid3 Tactics oraz TyLoo sprowadziła GODSENT do parteru zarówno na Oveprass, jak i Inferno.

Team Ukraine 2:1 GODSENT
Mirage 10:16; Overpass 16:12; Inferno 16:11

Zdobywając mistrzowski tytuł, kadra Zeusa - oprócz zagwarantowania sobie miejsca na światowych finałach w Chinach - zgarnęła również $40,000. Srebrnym medalistom, którzy również wyruszą do Azji, przypadło natomiast $20,000. Na globalnym zwieńczeniu WESG zobaczymy również Space Soldiers, fnatic, kadrę Belgii, Wololos, Team EnVyUs, reprezentację Rosji, NOREG, BIG, Limitless oraz polskie AGO Gaming.

Klasyfikacja końcowa europejskich finałów World Electronic Sports Games w Barcelonie:
17-20. miejsca - North Academy

W Chinach nie pojawią się gracze Virtus.pro, którzy nie opuścili koszyka, plasując się na szarym końcu klasyfikacji obok znacznie mniej doświadczonych formacji.