Afera w PZKol: Wycofał się kolejny sponsor

Inne
Afera w PZKol: Wycofał się kolejny sponsor
fot. PAP

Firma odzieżowa OTCF, właścicielka marki 4F, zawiesiła we wtorek współpracę z Polskim Związkiem Kolarskim. Wcześniej wycofał się sponsor główny CCC, a sponsor strategiczny Orlen zawiesił finansowanie.

Jak wyjaśniła OTCF w komunikacie, powodem decyzji są poważne nieprawidłowości w PZKol, ale mimo to firma "nadal aktywnie wspierać będzie polskie kadry w kolarstwie i dostarczy zawodnikom odzież pod marką 4F na sezon 2018".

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Sportu i Turystyki cofnęło pół miliona złotych dotacji, jaką związek miał otrzymać do końca bieżącego roku.

PZKol znajduje się w krytycznej sytuacji finansowej, jednak najbardziej wstrząsnął nim skandal obyczajowy. W minioną sobotę były wiceprezes PZKol Piotr Kosmala ujawnił portalowi WP SportoweFakty, że „ważna osoba w środowisku kolarskim” miała się dopuścić czynów ohydnych jak zastraszanie, seks z podopiecznymi, w tym z nieletnimi, a nawet gwałt. Dodatkowo w grę wchodziły nadużycia finansowe. Potwierdzić miał to zewnętrzny audyt zlecony przez prezesa PZKol Dariusza Banaszka.

Po tej publikacji minister Witold Bańka wezwał zarząd PZKol do natychmiastowej dymisji.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze