Buffon chce wrócić do reprezentacji Włoch!

Piłka nożna

Po tym jak reprezentacja Włoch przegrała baraże do MŚ ze Szwecją (0:1) jej kapitan Gianluigi Buffon ogłosił zakończenie kariery w kadrze. Jednak teraz legendarny bramkarz Juventusu wyznał, że jest gotów nadal grać dla drużyny narodowej.

Włochów po raz pierwszy od 60 lat zabraknie na mundialu. - Tak mi przykro, bo ponieśliśmy porażkę, także w wymiarze społecznym, to mógł być naprawdę ważny rezultat. Przykro mi, że mój ostatni mecz oficjalny w narodowej reprezentacji zbiega się z wyeliminowaniem... - przyznał zalany łzami Buffon w wywiadzie tuż po końcowym gwizdku ze Szwecją (0:1).

 

Legendarny bramkarz zakończył karierę reprezentacyjną w wieku 39 lat. Mecz ze Szwecją był jego 167. w kadrze, a podczas swojej 20-letniej przygody wygrywał mistrzostwo świata (2006), zdobył też srebrne medale mistrzostw Europy (2012).

 

Jak się okazało na zmianę decyzji "Gigiego" nie trzeba było długo czekać. - Wziąłem przerwę od kadry. W Juve i w reprezentacji zawsze mówiłem o sobie, że jestem żołnierzem. Nawet w wieku 60 lat nie mógłbym odrzucić powołania - stwierdził 39-letni bramkarz.

 

Dla Buffona wyjazd do Rosji miał być pięknym ukoronowaniem długiej kariery i szóstymi mistrzostwami świata. Jednak drużyna "Trzech Koron" okazała się za mocna. Chwilę przed rozpoczęciem rewanżu ze Szwecją "Gigi" po raz kolejny zaprezentował wielką klasę, gdy zaczął bić brawa wygwizdywanym przez włoskich kibiców szwedzkim piłkarzom podczas odgrywania ich hymnu.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie