ME 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu

Piłka nożna
ME 2020: Rosja chce zorganizować inaugurację w Sankt Petersburgu
fot.PAP/ITAR-TASS

Rosyjska federacja chce zorganizować w Sankt Petersburgu mecz inaugurujący piłkarskie mistrzostwa Europy w 2020 roku. UEFA poinformowała, że komitet wykonawczy wyboru gospodarza pierwszego spotkania dokona 7 grudnia w Nyonie.

Oprócz tego rosyjskiego miasta, o możliwość przeprowadzenia inauguracji turnieju starają się także Amsterdam, Bruksela, Glasgow i Rzym. Euro 2020 (12 czerwca - 12 lipca) odbędzie się w 13 miastach-gospodarzach w różnych krajach; nie ma wśród nich Polski. W ten sposób uczczona zostanie 60. rocznica powstanie kontynentalnej federacji.

 

Nie wiadomo, czy w tej stawce pozostanie Bruksela, a powodem jest wstrzymania budowy stadionu. Cardiff i Sztokholm są potencjalnymi "rezerwowymi" miastami.

 

Losowanie grup eliminacji mistrzostw Europy 2020 odbędzie się 2 grudnia 2018 roku w Dublinie. 55 drużyn będzie rywalizować w 10 grupach do listopada 2019. Awans do turnieju finałowego wywalczy 20 reprezentacji. Cztery pozostałe miejsca otrzymają w marcu 2020 z rozgrywek Ligi Narodów.

 

Półfinały i mecz o złoty medal ME 2020 rozegrane zostaną na londyńskim Wembley. Polska i Ukraina były organizatorami Euro 2012, a kolejne mistrzostwa odbyły się w 2016 roku we Francji. Natomiast gospodarzem mistrzostw świata 2018 będzie Rosja.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie