Piłkarki ręczne Piotrcovii zremisowały z Kamerunem

Piłka ręczna
Piłkarki ręczne Piotrcovii zremisowały z Kamerunem
fot. PAP

Piłkarki ręczne Kamerunu zremisowały 26:26 (13:14) z Piotrcovią w meczu towarzyskim rozegranym w Piotrkowie Tryb. W karnych 5:3 zwyciężyły gospodynie. Dla drużyny z Afryki był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Niemczech (1-17 grudnia).

W piotrkowskiej ekipie najskuteczniejsze były Agata Wypych – 8 i Sylwia Klonowska - 4, a dla Kamerunu najwięcej bramek zdobyła Djimou Medibe-Albane – 4.

 

- To był wartościowy mecz dla obu zespołów, bo my rozpoczęliśmy nim przygotowania do rundy rewanżowej ekstraklasy, a reprezentacja Kamerunu sprawdziła swoją formę przed zmaganiami na mistrzostwach świata. Dla naszych zawodniczek było to też nowe doświadczenie, bo rywalki prezentują inny styl gry niż ligowe drużyny – powiedział członek zarządu Piotrcovii, Witold Kopertowski.

 

Afrykański zespół podczas przygotowań w Polsce wcześniej pokonał KPR Kobierzyce (25:20) oraz rezerwy Zagłębia Lubin (50:29).

 

Sześciokrotny medalista mistrzostw Afryki drugi raz zakwalifikował się do mistrzostw świata. W 2005 r. w Rosji zajął 22. miejsce. Kamerun na MŚ w Niemczech awansował jako trzecia drużyna Afryki, za Angolą i Tunezją. W gr. D będzie rywalizował z Niemcami, Holandią, Serbią, Koreą Płd. i Chinami. Reprezentacja Polski w gr. B zagra ze Szwecją, Norwegią, Czechami, Węgrami i Argentyną. Do drugiej fazy awansują cztery zespoły.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze